Aktualności

Jan Ziobro zwycięzcą Memoriału Olimpijczyków

24 lipca na skoczni Skalite w Szczyrku odbył się 8. Memoriał Olimpijczyków. Skoczkowie rywalizowali w trzech kategoriach (Junior B i C oraz Open). Na starcie pojawili się między innymi Jan Ziobro, Andrzej Stękała i Stefan Hula.

Kategoria Junior C

Najlepszy w kategorii Junior C okazał się Patryk Hutyra z klubu SSR-LZS Sokół Szczyrk, który skoczył 101 i 98,5 metra. Tuż za nim uplasował się Karol Niemczyk, reprezentujący LKS Klimczok Bystra – SMS Szczyrk. Skoczek ten lądował na 91. i 93. metrze. Podium uzupełnił Mateusz Małyjurek na co dzień trenujący w klubie WSS Wisła w Wiśle SMS Szczyrk, który w pierwszej serii skoczył 92,5, a w drugiej 89,5 metra.

Kategoria Junior B

W drugiej kategorii juniorskiej zwycięzcą został reprezentujący TS Wisłę Zakopane, Damian Skupień, który skoczył 99 i 103,5 metra. Na drugim stopniu podium stanął Sergey Tkachenko. Skoczek z Kazachstanu w pierwszej serii uzyskał 99,5 metra, natomiast w drugiej 101,5. Podium dopełnił Jarosław Krzak, który reprezentował klub LKS Klimczok Bystra.

Kategoria Open

W kategorii Open najlepszy okazał się Jan Ziobro. Zawodnik kadry B skoczył 101,5 oraz 100,5 metra. Drugie miejsce przypadło Aleksandrowi Zniszczołowi, który dwukrotnie uzyskał 97,5 metra. Na najniższym stopniu podium stanął Bartłomiej Kłusek, który w pierwszym skoku lądował na 94. , a w drugim na 99. metrze.


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Justyna Gorzkowska
  • Korespondencja ze Szczyrku: Justyna Gorzkowska

O autorze

Justyna Gorzkowska