Aktualności

Specjalny prezent dla Adama Małysza

Narta dla Adama1

Podczas weekendu z LGP na skoczni w Wiśle Malince Adam Małysz otrzymał specjalny prezent od Stowarzyszenia Siatkarze dla Hospicjum ze Szczecina. To jedna z nart, na których ścigali się skoczkowie narciarscy z siatkarzami podczas ubiegłorocznego charytatywnego Meczu Gwiazd rozgrywanego zawsze w maju w Szczecinie.

W meczu tym biorą udział sportowe gwiazdy, które przyłączają się do pomagania ciężko i nieuleczalnie chorym dzieciom, podopiecznym Zachodniopomorskiego Hospicjum Dziecięcego. Ostatnio, oprócz siatkarskich gwiazd, z Małgorzatą Glinką, Anną Werblińską i Krzysztofem Ignaczakiem na czele, w tym niepowtarzalnym sportowym wydarzeniu uczestniczyli także przedstawiciele sztuk walki, boksu i MMA, wśród których nie zabrakło mistrzów świata – Krzysztofa Diablo Włodarczyka i Krzysztofa Głowackiego.

Tradycyjnie, od dziewięciu lat na meczu niezawodnie pojawiają się skoczkowie narciarscy, którzy przekazują na aukcję charytatywną cenne pamiątki sportowe. Adam Małysz, co prawda dotychczas nie uczestniczył jeszcze w Meczu Gwiazd, jednak od kilku lat aktywnie wspiera małych podopiecznych hospicjum, wpisując się w realizację głównej idei Stowarzyszenia Siatkarze dla Hospicjum: „Pomagamy dzięki Twojej pomocy”.

NARTA, INNA NIŻ WSZYSTKIE …

W Galerii Trofeów Adama Małysza są dziesiątki różnych nart, do skoków, do biegów, zjazdów, itd. Są nawet specjalne narty w kształcie łuku, dla skręcających w lewo. Ale ta narta, jaką otrzymał od stowarzyszenia SdH ze Szczecina, jest jedyna i towarzyszy jej ciekawa historia.
Dwie pary specjalnych trzyosobowych, jeżdżących w obu kierunkach nart wykonał z drewna bukowego Ryszard Kuś stolarz z Zielina. W tych nartach ścigali się siatkarze ze skoczkami w wypełnionej po brzegi hali Azoty Arena. Sędzią podczas tych zmagań był znakomity siatkarski trener Waldemar Wspaniały, a w tej nietypowej konkurencji narciarskich trójek niespodziewanie lepsi okazali się siatkarze.

Jedną z pamiątkowych nart podpisaną przez uczestników Meczu Gwiazd 2015, otrzymał Kamil Stoch, podczas ubiegłorocznego spotkania z kibicami w Proszowicach. Druga, podpisana przez trenerów skoków narciarskich z wszystkich polskich klubów sportowych posiadających grupy seniorskie, została wręczona w marcu br. po drużynowych mistrzostwach Polski, trenerowi Łukaszowi Kruczkowi, w trakcie uroczystych podziękowań za prowadzenie polskiej kadry.

Narta, którą w Wiśle otrzymał Adam Małysz, została podpisana przez wielu obecnych i byłych sportowców, a także działaczy sportowych i trenerów. Autografy ze specjalną dedykacją dla mistrza skoków narciarskich złożyła cała piłkarska kadra Polski z Euro 2016 z trenerem Adamem Nawałką i dyrektorem Tomaszem Iwanem, wielu byłych znakomitych piłkarzy, bokser Artur Szpilka, polscy skoczkowie narciarscy, Walter Hofer, Apoloniusz Tajner, Zbigniew Boniek i inne znane postacie ze świata sportu.

Prezes Boniek chętnie zaakceptował umieszczenie na narcie logo z przewodnim hasłem Polskiego Związku Piłki Nożnej „Łączy nas piłka”. Hasło to doskonale pasuje do sportowych pasji i zamiłowań Adama Małysza, który oprócz światowego mistrzostwa jako skoczek narciarski, wielokrotnie udowadniał, że jest także znakomitym piłkarzem. Był przecież inicjatorem i głównym bohaterem pamiętnego meczu piłkarskiego Polska – reszta świata, w którym zagrali skoczkowie narciarscy z wielu krajów. Teraz należałoby jeszcze zaprosić do galerii Krzysztofa Hołowczyca i Kajetana Kajetanowicza, aby także dopisali się na narcie, uzupełniając trzecią sportową pasję naszego mistrza.

Na zdjęciu – nartę Adamowi Małyszowi przekazuje Krzysztof Karolak ze Stowarzyszenia Siatkarze dla Hospicjum w Szczecinie, w obecności Michała Bożka właściciela Wytwórni Naturalnych Wód Mineralnych Ustronianka, od lat wspierającego polskie skoki narciarskie.


  • Autor: Krzysztof Karolak

O autorze

Przemysław Krawiec