Aktualności

Mistrzostwa USA: Zwycięztwo Jerome i Rhoadsa, daleki lot Boyd-Clowsa

W miniony weekend w Salt Lake City w Stanach Zjednoczonych odbyły się Mistrzostwa USA. W czempionacie triumfowali Jessica Jerome i William Rhoads. Tak jak Springer Tournée, mistrzowskie zawody odbyły się na olimpijskim kompleksie skoczni Utah Olimpic Park Jumps.

Pomimo, że LGP rozpoczęła się już na dobre, to do tej pory na starcie nie zobaczyliśmy reprezentantów Ameryki. Przyczyną ich nieobecności były rozgrywane w dniu 30 lipca Mistrzostwa Stanów Zjednoczonych. W zawodach wzięły również udział skoczkinie i skoczkowie z Kanady, jednak nie byli oni sumowani do ostatecznych wyników konkursu.

Areną zmagań był duży,olimpijski obiekt HS-134 w Salt Lake City, na którym Simon Ammann w 2002 roku wywalczył tytuł dwukrotnego mistrza olimpijskiego.

Jerome i Rhoads górą

W konkursie kobiet ponownie zwyciężyła Kanadyjka Taylor Henrich, lądując odpowiednio na (119,0/121,5m). Drugą pozycję zajęła Jessica Jerome skacząc na (120,5/122,5) metra. Niestety Amerykanka po swoim upadku w pierwszej  serii musiała uznać wyższość Kanadyjki, tym samym oddając jej miejsce na pierwszym stopniu podium. Trzecie miejsce przypadło reprezentantce Kraju Klonowego Liścia Natalie Eilers, która straciła do liderki prawie 55 punktów!. Jej odległości to kolejno (108,5/106,5). Kanadyjki nie liczyły się w końcowej stawce, dlatego złoty medal przypadł Jessice Jerome, powracającej po prawie rocznej przerwie od startów. Amerykanka przez ten czas przygotowywała się do nadchodzących w 2018 roku IO w Pjongczang. Srebrny medal wywalczyła  zawodniczka konkursu Cara Larson (100,5/101m), a trofeum z brązowego kruszcu otrzymała skoczkini znajdująca się oczko niżej za Larson, Logan Sankey (92,0/105,5m).

10. Emilee Anderson (92,0/93,0m) 116,5

W krajowym czempionacie po raz kolejny wygrał William Rhoads, skacząc dwa razy na odległość 132 metrów. Na drugiej pozycji uplasował się letni rekordzista olimpijskiego obiektu HS-100 Kevin Bickner. Skoczek poszybował odpowiednio na (133,0/130,5m). Podium dopełnił Kanadyjczyk Mackenzie Boyd-Clowes, który w swojej pierwszej próbie oddał majestatyczny skok wynoszący 139,5 metra. 25 latek pofrunął dalej niż wynosi oficjalny letni rekord olimpijskiego obiektu, ustanowiony również przez tego zawodnika. Niestety Clowes  nie ustał swego skoku. W drugiej próbie Kanadyjczyk lądował metr przed punktem rozmiaru skoczni. Czwartą lokatę objął  Amerykanin Casey Larson, zdobywając tym samym brązowy medal w krajowych zawodach.