Aktualności

FIS Youth Cup w Hinterzarten

Oprócz zawodów Letniej Grand Prix, w Hinterzarten odbyły się także zawody FIS Youth Cup. Rywalizacja młodych zawodników miała miejsce na skoczni HS-77. Najlepszym skoczkiem okazał się Jure Mocnik, zaś skoczkinią- Josephine Pagnier. Najwyższe miejsce wśród polskich młodzików zajął Jan Habdas, 16. pozycja.


Rywalizacja dziewcząt

W konkursie dziewcząt wystąpiły 23 zawodniczki. Walka o zwycięstwo była bardzo wyrównana. Francuska Josephine Pagnier miała zaledwie 0,4 punktu przewagi nad Niemką Pauline Stephani. Trzecie miejsce zajęła Jenny Nowak, której strata do zwycięstwa wynosiła już 17,3 punktu.

Podium wśród chłopców

W rywalizacji  skoczków narciarskich wzięło udział 46 zawodników. Na najwyższym stopniu podium stanął Słoweniec Jure Mocnik. Tuż za nim, z niewielką różnicą punktową znalazł się Austriak David Haagen. Skład najlepszej trójki uzupełnił niemiecki skoczek Leif Fricke, który do 2. miejsca stracił zaledwie 0,2 punktu.

Polscy zawodnicy

Podczas FIS Youth Cup wystąpiło również 4 polskich skoczków narciarskich. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem okazał się 13-letni Jan Habdas, który ma już na swoim koncie zeszłoroczne zwycięstwo w FIS Schueler Grand Prix, które to zawody uznawane są za nieoficjalne mistrzostwa świata dzieci w skokach narciarskich. Wiktor Fickowski uplasował się na 32. miejscu, a tuż za nim znalazł się Bartłomiej Klimowski. Ostatni z czwórki naszych reprezentantów- Adam Niżnik zajął 41. lokatę.


  • Źródło: pzn.pl
  • Foto: Aleksandra Bazułka

 

O autorze

Aleksandra Legutko