Aktualności

Rozpoczął się remont Wielkiej Krokwi!

Informacja, na którą czekali chyba wszyscy kibice oraz sami zawodnicy – rozpoczęła się modernizacja Wielkiej Krokwi w Zakopanem! Pierwszy etap remontu przewiduje prace związane z rozbiegiem skoczni im. Stanisława Marusarza.

I etap modernizacji

Jak informowaliśmy na początku sierpnia, Centralny Ośrodek Sportu wybrał na drodze przetargu wykonawcę pierwszego etapu modernizacji Wielkiej Krokwi. Prace na skoczni przeprowadzi firma Nowator Sp. z o.o ze Spytkowic. (więcej informacji na ten temat: „Rozstrzygnięty przetarg na modernizację Wielkiej Krokwi”)

Pierwszy etap modernizacji zakopiańskiego obiektu obejmuje wykonanie rozbiegu skoczni z zabudową torów lodowych oraz urządzeń towarzyszących na najeździe.

PŚ 2017 niezagrożony?

Dzięki podziałowi na etapy modernizacji Wielkiej Krokwi będzie możliwe przeprowadzenie w 2017 roku zimowych zawodów z cyklu Pucharu Świata w Zakopanem.

Po zmianie profilu rozbiegu, mamy otwartą drogę do uzyskania czasowego certyfikatu dopuszczenia skoczni do użytkowania, co jest ustalone z Ekspertami FIS ds. Budowy Skoczni Narciarskich. – poinformował dyrektor COS – Cezary Jurkiewicz.

Zakopiańskie zawody Pucharu Świata w 2017 roku mają odbyć się 21 stycznia (konkurs drużynowy) oraz 22 stycznia (konkurs indywidualny). Miejmy nadzieję, że początek rozpoczęcia prac przy modernizacji Wielkiej Krokwi jest również początkiem końca problemów związanych z zakopiańskim obiektem!

Już wkrótce opublikujemy zdjęcia modernizowanej Wielkiej Krokwi!


  • Źródło: informacja własna
  • Korespondencja z Zakopanego: Aleksandra Bazułka
  • Foto: Kacper Kolenda

O autorze

Kacper Kolenda