LPK Kuopio: Nousiainen wygrywa serię próbną, Ziobro drugi!

Przed paroma minutami zakończyła się seria próbna poprzedzająca zmagania na skoczni Puijo w fińskim Kuopio. Organizatorzy mają powód do radości, Fin Eetu Nousiainen był najlepszy spośród skoczków, którzy pojawili się na belce startowej. Młody zawodnik skoczył aż 127 m! Drugie miejsce zajął Jan Ziobro, a tuż za nim znalazł się Aleksander Zniszczoł.

Błyskotliwy Nousiainen

Młody fiński skoczek Eetu Nousiainen zaskoczył wszystkich w swojej próbie przed sobotnimi zawodami. Zawodnik nie posiada na swym koncie żadnych osiągnięć, ale nic dziwnego skoro zadebiutował on dwa lata temu. Skoczek trenujący na co dzień w klubie Puijo Ski Club oddał skok na odległość 127 m! Eetu pomimo wielu odjętych punktów zwyciężył w serii próbnej, tym samym udowadniając, że może liczyć się w walce o podium w dzisiejszym konkursie.

Wyniki Polaków

Debiutujący w zawodach z cyklu LPK Bartosz Czyż w swojej próbie skoczył 104,5 m (26,8 pkt.), co ostatecznie dało mu 34. miejsce. Znacznie gorzej zaprezentował się drugi z biało-czerwonych – Krzysztof Miętus skoczył jedynie 91,5 m (13,7 pkt.) i zajął miejsce pod koniec stawki, był 48. Przemysław Kantyka dzięki próbie na 112 m (36,6 pkt.) zajął 16. miejsce.

Aleksander Zniszczoł po wczorajszym 3. miejscu w konkursie FIS Cup oddał dobry skok na odległość 120,5 m (54,8 pkt.), co dało mu miejsce 3. Jan Ziobro, który w ciągu ostatnich dwóch dni 2 razy zwyciężył, również i dziś może pokusić się o zwycięstwo. Ziobro skoczył 121,5 m i zajął 2. miejsce.

Dobre warunki na skoczni Puijo

Skoki w Finlandii bywają przewrotne, jednak dzisiaj warunki na skoczni są idealne do oddawania dalekich skoków. Doświadczył tego m.in. reprezentant gospodarzy Nousiainen, który przy swojej próbie miał wiatr pod narty sięgający 2 m/s!

Relacja live

Pierwsza seria konkursowa zawodów z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego zgodnie z programem rozpocznie się o godzinie 15:00. Wyniki możecie śledzić na bieżąco za pośrednictwem Berkutschi.