LPK Kuopio: Zwycięstwo Jarkko Maeaettae

Kolejny konkurs LPK za nami. Zwycięzcą dzisiejszych zawodów został reprezentant gospodarzy -Jarkko Maeaettae, który dzięki skokom na odległość 127,5. m i 130. m zgromadził 240,6 pkt. i w efekcie wyprzedził drugiego Maximiliana Steinera o 20,3 pkt! Podium zamknął reprezentant Japonii Yuken Iwasa.

Jarkko Maeaettae wygrywa

Maraton skoków w fińskim Kuopio dobiega powoli końca. Zaczęło się od dwóch konkursów z cyklu FIS Cup, które całkowicie zdominował Jan Ziobro, dzisiaj został rozegrany konkurs LPK, w którym zwycięstwo odniósł Fin – Jarkko Maeaettae. Polacy nie zdołali zawalczyć o miejsce na podium.

Na półmetku rywalizacji Fin zajmował 3. miejsce. Po dalekim skoku Daniela Hubera (134,5 m) jego skok był drugą odległością (127,5 m). Wydawałoby się, że reprezentant Finlandii powinien prowadzić, jednak to Aleksander Zniszczoł został liderem po pierwszej serii konkursowej. Finałowe zmagania udowodniły kto był dziś w lepszej dyspozycji. Maeaettae skoczył 130 m i nagromadził łącznie 240,6 pkt! Polak skoczył jedynie 113 m, co nie pozwoliło mu utrzymać miejsca na podium.

Włoch Davide Bresadola, który rozdzielał wspomnianych skoczków na półmetku rywalizacji, popełnił straszny błąd na progu i w efekcie oddał skok na odległość zaledwie 95. m. Został on sklasyfikowany na 29. miejscu.

Drugie miejsce w dzisiejszym konkursie wywalczył Austriak Maximilian Steiner (220,3 pkt.), a trzeci był Japończyk Yuken Iwasa (218,9 pkt.). Tuż za podium znalazł się Constantin Schmid (216,4 pkt.).

Miejsce w czołowej dziesiątce wywalczyli także Aljaz Osterc, Jan Ziobro, Alex Insam, Andreas Alamommo, Aleksander Zniszczoł i Rok Justin.

Polacy z punktami

Przemysław Kantyka nie zdołał utrzymać 26. miejsca. W serii finałowej skoczył jedynie 99 m (166,6 pkt.), co było najsłabszym rezultatem, w efekcie Polak zakończył rywalizację na „30” miejscu. Bartłomiej Kłusek oddał skok na odległość 111,5. m (188,9 pkt.) i został sklasyfikowany na 19. miejscu.

Krzysztof Miętus w pierwszej serii skoczył 124,5 m i był 15., w swoim drugim skoku nie zdołał powtórzyć tej odległości. Polak skoczył jedynie 113,5 m (202,4 pkt.) i zajął 11. miejsce.

Aleksander Zniszczoł lider na półmetku nie zdołał utrzymać prowadzenia. Polak skoczył jedynie 113 m (208,6 pkt.) i zajął 9. miejsce. Znacznie lepsze miejsce w dzisiejszym konkursie zajął Jan Ziobro, który nie wywalczył kolejnego miejsca na podium, ale zajął 6. miejsce (122,5 m i 117,5 m / 215,6 pkt.), co również jest dobrym rezultatem.