LPK Kuopio: Riiber wygrywa, Miętus trzeci!

Niedzielny konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego w fińskim mieście Kuopio przybrał dla nas pozytywny obrót i był bardzo udany – w czołowej „4” znalazło się dwóch polskich skoczków. Wygrał reprezentant Norwegii, Jarl Magnus Riiber. Drugie miejsce zajął podopieczny Łukasza Kruczka, Alex Insam. Na trzecim miejscu uplasował się reprezentant Polski, Krzysztof Miętus! Czwarte miejsce dla Jana Ziobry.

Zdecydowany triumf Norwega

Zarówno po pierwszej, jak i po drugiej serii wygrał zwycięzca niedzielnej serii próbnej, niespełna 19-letni Norweg Jarl Magnus Riiber. Oddał on skoki na odległość 121,5 metra oraz 129 metrów, na łączną notę 228,9 punktu. Drugie miejsce zajął skoczek włoski i tym samym podopieczny trenera Łukasza Kruczka, Alex Insam. Włoch oddał skoki na 120 oraz 122,5 metra. Przegrał z Norwegiem o 19,2 punktu. Trzecie miejsce zajął reprezentant Polski, Krzysztof Miętus. Polak oddał próby odpowiednio na 120,5 oraz 123,5 metra. Uległ reprezentantowi Włoch o 0,1 punktu.

Lokaty pozostałych Polaków

Tuż za podium, na 4. miejscu uplasował się Jan Ziobro. Dwukrotny zwycięzca zawodów FIS Cup w Kuopio, odbywających się w miniony czwartek i piątek, oddał próby na 117. i 123. m. Przegrał tym samym z Krzysztofem Miętusem o 1,1 punktu z notą końcową 208,5 punktu. W czołowej „10” uplasował się jeszcze Aleksander Zniszczoł. 22-latek zajął 9. miejsce, skacząc 115 i 112,5 metra. Nota końcowa Olka wyniosła 191,2 punktu.

Ostatni z naszych reprezentantów w 2. serii, Bartłomiej Kłusek oddał skok na odległość 111 metrów. Z łączną notą 175 punktów zajął ostatecznie 23. miejsce. Pozostali nasi reprezentanci, Przemysław Kantyka i Bartosz Czyż, zakończyli udział w konkursie po 1. serii.

Warunki na skoczni

W drugiej serii skoczkowie startowali z 19. belki startowej. W porównaniu do 1. serii podwyższono ją o 1. stopień. Po skoku Ernesta Prislica na skoczni wzmógł się silniejszy wiatr i na kilka minut konkurs przerwano. Niektórym zawodnikom zmierzono ponad 2 m/s pod narty. Kolejne zawody z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego odbędą się 26 i 27 sierpnia w Frenstacie pod Radhostem w Czechach.