Aktualności

Kwoty startowe na II period LGP i LPK

Siedmiu skoczków będą mogli zgłaszać Polacy do kolejnych konkursów Letniej Grand Prix i Letniego Pucharu Kontynentalnego 2016. Żadna inna reprezentacja nie jest w tak dobrej sytuacji. 

Zawody w Hakubie ostatecznie zakończyły pierwszy period letniego sezonu. Zgodnie z zasadami w dalszej części rywalizacji będą obowiązywać nowe kwoty startowe, wyliczane na podstawie list rankingowych – WRL i CRL.

LGP 2016

W Letniej Grand Prix najwyższy limit 7 skoczków przysługuje od teraz Polakom i Słoweńcom. Sześciu zawodników w II periodzie będą mogli wystawić Austriacy, Japończycy, Niemcy i Norwegowie. O jednego sportowca mniej mogą zgłosić Czesi, a Rosjanie i Szwajcarzy mogą walczyć w 4-osobowym składzie. Limit 3 skoczków obowiązywać będzie Francuzów, a pozostałe kraje mogą wystawiać 2 zawodników.

Przypomnijmy, że w ramach II periodu LGP odbędą się dwa konkursy w Czajkowskim (10 i 11 września), jedne zawody w Hinzenbach (1 października) i finałowe zmagania w Klingenthal (2 października).

LPK 2016

Jeszcze korzystniej dla biało-czerwonych wygląda sytuacja w Letnim Pucharze Kontynentalnym. Tu jako jedyni możemy zgłosić 7 skoczków. Limit sześciu zawodników przysługuje Austriakom, Niemcom, Norwegom i Słoweńcom, a pięciu – Czechom i Włochom. Zgodnie z zasadami pozostałe kraje są upoważnione do zgłoszenia 3 skoczków.

Na II period LPK składają się po dwa konkursy w Lillehammer (10 i 11 września), Stams (17 i 18 września), Wiśle (24 i 25 września) i Klingenthal (30 września i 1 października). Dodatkowo, podczas konkursu LPK na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince Polacy będą dysponować dodatkową krajową kwotą startową.


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Alicja Kosman / PZN

O autorze

Przemysław Krawiec