Aktualności

Trwa remont Wielkiej Krokwi w Zakopanem

Zakopane remont

16 sierpnia rozpoczęła się pierwsza część remontu zakopiańskiej skoczni. Prace na obiekcie posuwają się pełną parą, co jest dobrym znakiem dla wszystkich kibiców skoków narciarskich przed zimowymi konkursami Pucharu Świata. Sprzedaż biletów na zawody już trwa. 

Wyczekiwany początek remontu 

Pierwszy etap prac polega przebudowie progu skoczni im. Stanisława Marusarza. „Po rozebraniu starej konstrukcji wylany zostanie betonowy profil pod nowy rozbieg i próg, zamontowane zostaną też tory lodowe. Mimo prac wyciąg krzesełkowy na skoczni jest cały czas czynny i turyści mogą z niego korzystać.” – mówił na łamach oficjalnej strony Polskiego Związku Narciarskiego, tuż po rozpoczęciu prac – Grzegorz Kotowicz, dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku, odpowiadający za remont zakopiańskiej skoczni.

Druga część robót, obejmująca m.in. zeskok, odbędzie się w przyszłym roku. „Przebudowana zostanie bula, a następnie Wielką Krokiew pokryje nowy igelit. Będziemy się starali odpowiednio wcześniej ogłosić przetarg na drugi etap modernizacji” – stwierdził wtedy Kotowicz.

Puchar Świata w Zakopanem niezagrożony

Dyrektor ze Szczyrku przyznaje jednocześnie, że mimo podziału prac remontowych na dwa etapy, nie ma zagrożenia dla organizacji konkursów Pucharu Świata w Zakopanem. „Jesteśmy w stałym kontakcie z przedstawicielami FIS-u, którzy przyjadą do Zakopanego, obejrzą prace, dokonają pomiarów i zadecydują o przyznaniu tymczasowej homologacji. Wykonawca zobowiązał się, że zakończy prace do 15 grudnia 2016 roku, ale mam nadzieję, że uda się zakończyć pierwszy etap nawet nieco wcześniej.”

Zakopane w czasie Pucharu Świata 2016/2017 zorganizuje dwa konkursy – drużynowy (w sobotę – 21 stycznia) i indywidualny (w niedzielę – 22 stycznia). Piątek 20 stycznia to czas oficjalnych treningów i kwalifikacji. Szczegółowy program zawodów (z dokładnymi godzinami) nie został jeszcze ogłoszony. W kalendarzu FIS zaznaczono jedynie, że oba konkursy będą rozgrywane przy sztucznym oświetleniu.

Zakopane 2017 – gdzie kupić bilety?

W sierpniu ruszyła sprzedaż biletów na zawody Pucharu Świata w Zakopanem. Można je nabyć za pośrednictwem strony skoki2017.eu. Ceny wejściówek na kwalifikacje wynoszą 20 zł (ulgowe) i 30 zł (normalne). Za bilety na 1 konkurs skoków narciarskich w Zakopanem zapłacimy: 60 zł (miejsca stojące – sektory dolne C lub D), 70 zł (miejsca stojące – sektory górne A lub B), 200 zł (miejsca siedzące w sektorze dolnym T). Istnieje także możliwość zakupu biletu na sektor premium z miejscami siedzącymi z cateringiem (400 zł). Wysyłka zakupionych biletów rozpocznie się 1 grudnia.

Podczas najbliższej zimy zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich zorganizuje także Wisła. Sprzedaż biletów na te zawody jeszcze nie ruszyła. O wszystkich szczegółach związanych z konkursami skoków narciarskich w Zakopanem i Wiśle będziemy Was na bieżąco informować.


  • Źródło: pzn.pl / skoki2017.eu / informacja własna
  • Korespondencja z Zakopanego: Aleksandra Bazułka
  • Foto: Aleksandra Bazułka

O autorze

Przemysław Krawiec