Aktualności

Jakub Wolny dla Skoki24.pl: „W Czajkowskim powinno być dobrze”

Jakub Wolny w kwietniu został wybrany przez Stefana Horngachera do kadry A. Podczas pierwszych letnich startów 21-latek regularnie punktował, zajmując w Letniej Grand Prix miejsca od 20. do 29. Dopiero start w Hakubie przerwał dobrą passę, co nie zmienia pozytywnego nastawienia zawodnika do dalszych startów. „W Wiśle trenowałem od środy. Mieliśmy dwa treningi, skoki takie średnie, ale myślę, że w Czajkowskim powinno być dobrze” – powiedział reprezentant Polski po otwartym dla mediów treningu na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince. 

Nowe metody treningowe

Skoczek pozytywnie ocenia dotychczasowe treningi i starty pod wodzą nowego szkoleniowca. „O współpracy z nowym trenerem można powiedzieć wiele rzeczy. Myślę, że na duży plus. Treningi są bardzo fajne, nieco różnią się od tych, które mieliśmy dotychczas z wszystkimi innymi trenerami. Są wprowadzana urozmaicenia. Wszystko idzie w dobrym kierunku” – stwierdził Jakub Wolny.

Zmiany w przepisach

Tego lata biało-czerwoni bez problemu przechodzą kontrole sprzętu. Jakub Wolny uważa, że jest to łatwiejsze m.in. dzięki zmianie przepisów. Wprowadzono bowiem specjalny pas, który ma uniemożliwić nadmierne obniżanie kombinezonów w kroku. „Wcześniej też kontrolowaliśmy sprzęt. Myślę, że teraz są nieco inne przepisy i wcześniej jak na górze sprawdzali krok, to tak naprawdę nie wiedziało się do końca jak się tam stanie i czy dostanie się dyskwalifikację. Teraz jest o tyle lepiej, że jest wprowadzony ten pasek. Nie jest on może wygodny, ale mimo wszystko czuję się z nim lepiej, bo wiem, że nie zostanę zdyskwalifikowany” – przyznał mistrz świata juniorów z Val di Fiemme.

Małysz Adam Wisła - Alicja Kosman PZN

Adam Małysz jest częstym gościem na skoczni w Wiśle, fot. Alicja Kosman / PZN

Wsparcie od mistrza

Podczas treningów na skoczni w Wiśle Malince kolejny raz pojawił się jej patron – Adam Małysz. Były skoczek narciarski jest konsultantem w Polskim Związku Narciarskim, a zdaniem Jakuba Wolnego jego relacje z zawodnikami członkami sztabu szkoleniowego są pozytywne. „Bardzo fajnie, że Adam jest obecny na naszych treningach. To bardzo znana postać. Fajnie, że przyjeżdża i obserwuje nas. Czasami da też jakieś porady i wskazówki. Myślę, że jego współpraca ze sztabem też wygląda całkiem podobnie jak z nami – mamy z nim dobre relacje” – dodał na zakończenie skoczek z kadry A.

Do tej pory Jakub Wolny zgromadził na swoim koncie 28 pkt., co daje mu 39. miejsce w klasyfikacji generalnej Letniej Grand Prix. Od 9 do 11 września wystartuje razem z Andrzejem Stękałą i Stefanem Hulą w zawodach LGP w Czajkowskim.

Korespondencja z Wisły – Anna Cis. 


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Przemysław Krawiec