Aktualności

Polska w okrojonym składzie na LGP w Czajkowskim

Po trzech dniach treningów na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince, trener Stefan Horngacher ogłosił skład męskiej części reprezentacji Polski na najbliższe zawody Letniej Grand Prix. Do Czajkowskiego udadzą się: Stefan Hula, Andrzej Stękała i Jakub Wolny. 

Bez lidera cyklu

W dniach 9-11 września na skoczni w Czajkowskim odbędą się zawody Letniej Grand Prix. Polscy skoczkowie udadzą się do Rosji w okrojonym składzie. Trener Stefan Horngacher zdecydował, że Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Dawid Kubacki i Klemens Murańka będą dalej pauzować i skupią się w tym czasie na spokojnym treningu. 

– Młodsi chłopcy: Jakub i Andrzej, a także Stefan potrzebują startów w zawodach i dlatego jadą do Czajkowskiego, ale dla pozostałych zawodników z Kadry A najważniejszy jest teraz trening. To było od dawna całkiem jasne dla nas, że pięciu zawodników nie pojedzie do Japonii i Rosji, bo chcę popracować z nimi w tym czasie na treningu nad pewnymi kwestiami.- tłumaczy swoją decyzję szkoleniowiec na łamach oficjalnej strony Polskiego Związku Narciarskiego.
I dodaje: – Na przełomie września i października będą jeszcze kolejne dwa konkursy FIS Grand Prix i to dla nas wystarczająca liczba zawodów na lato. W tym samym czasie co zawody w Czajkowskim odbywać się będą konkursy Pucharu Kontynentalnego, gdzie mamy siedem miejsc startowych. Chcemy wysłać tam pełen skład, bo te zawody to szansa dla młodszych zawodników. Dlatego też wystartuje tam Kadra B oraz juniorzy. 
Z jedną reprezentantką Polski

Warto przypomnieć, że w Czajkowskim do rywalizacji staną także panie, wśród których na starcie pojawi się Kinga Rajda. Polka ma już za sobą start w zawodach Letniej Grand prix w Courchevel. Podopieczna Sławomira Hankusa wywalczyła wtedy 3 punkty do klasyfikacji generalnej, co daje jej 28. miejsce w całym cyklu.

Dla kobiet zawody LGP w Czajkowskim będą finałem letniego cyklu, a mężczyźni wystartują jeszcze 1 października w Hinzenbach i dzień później w Klingenthal.


  • Źródło: pzn.pl
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Przemysław Krawiec