Aktualności

LGP Czajkowski: Kranjec ponownie najlepszy

Tuż po godzinie 17:00 zakończył się 2. trening przed zawodami Letniej Grand Prix w rosyjskim Czajkowskim. Po raz drugi w piątek zwyciężył doświadczony Słoweniec, Robert Kranjec. Drugą pozycję zajął Włoch, Davide Bresadola. Na trzeciej pozycji trening zakończył Czech, Tomas Vancura. Polacy uplasowali się w 2. i 3. dziesiątce.

Kranjec dominuje

Reprezentant Słowenii, Robert Kranjec wygrał dzisiaj oba treningi w Czajkowskim. Tym samym udowodnił, że nie ma sobie mocnych na rosyjskim obiekcie. Pierwszy skok oddał na odległość 130. metrów. W drugim treningu poszybował o kilka metrów dalej, lądując ostatecznie na 137. metrze. Drugą pozycję zajął podopieczny Łukasza Kruczka, Davide Bresadola. Włoch skoczył w 2. treningu na odległość 135,5 metra, ulegając finalnie Słoweńcowi o 2,3 punktu.

Na trzecim miejscu uplasował się Czech, Tomas Vancura. Skok na 136,5 metra dał mu notę 71,9 punktu. Tym samym przegrał z Włochem o zaledwie 0,1 punktu. Tuż za Czechem uplasowali się: Japończyk Taku Takeuchi oraz Rosjanin Roman Sergeevich Trofimov. Czołową „10” zamknęli: Słoweniec Jaka Hvala i Austriak Markus Schiffner.

Polacy na 2. treningu

Najlepszym naszym reprezentantem podczas 2. treningu był Stefan Hula. Niespełna 30-letni skoczek oddał skok na odległość 131,5 metra. W porównaniu do 1. treningu skoczył o 12,5 metra dalej. Polak uplasował się na 12. miejscu z notą 64. punktów, ex aequo z Rosjaninem Denisem Korniłowem.

Na 23. miejscu drugi trening zakończył drugi polski skoczek, Andrzej Stękała. 21-latek względem pierwszego treningu oddał skok dalszy o 8,5 metra (odległość w 2. treningu wyniosła 127,5 metra). Skok na taką samą odległość oddał także Jakub Wolny. Jednakże Kuba uplasował się po swojej próbie na 27. pozycji. Oprócz naszych obu skoczków 127,5 metra osiągnęli również: Niemiec Karl Geiger i Japończyk Kento Sakuyama.

Pierwszy konkurs w sobotę

Jutro o godzinie 11:00 odbędzie się seria próbna przed sobotnim konkursem Letniej GP w Czajkowskim. Godzinę później rozpocznie się pierwsza seria konkursowa. Transmisja telewizyjna „na żywo” będzie miała miejsce w Eurosporcie 2 (od 12:00) oraz w Eurosporcie Player (od 11:45). Wyniki będziecie mogli śledzić także w wersji tekstowej FIS. Dodatkowo będziemy Was informować o rezultatach na bieżąco na skoki24.pl.


  • Źródła: informacja własna / fis-ski.com
  • Foto: Kacper Kolenda

O autorze

Radosław Matyjakowski