Aktualności

LGP Czajkowski: Kranjec wygrał 1. trening

Niedawno zakończył się 1. trening panów przed Letnim Grand Prix rozgrywanym w rosyjskim Czajkowskim. Zwyciężył Słoweniec, Robert Kranjec. Na drugim miejscu uplasował się Czech, Tomas Vancura. Trzecią pozycję zajął Japończyk, Taku Takeuchi. Polacy zajęli miejsca w 3. i 4. dziesiątce.

Kranjec na prowadzeniu

Podczas I treningu w Czajkowskim zwycięstwo odniósł reprezentant Słowenii, 35-letni Robert Kranjec. Oddał on skok na odległość 130 metrów, co dało mu 77,1 pkt. Drugie miejsce zajął reprezentant Czech, 19-letni Tomas Vancura. Skoczył od Słoweńca metr bliżej (129 metrów), przegrał z nim o 3,2 punktu. Trzecia lokata należała do Japończyka, Taku Takeuchiego, który po skoku na odległość 128 metrów otrzymał notę wynoszącą 71,9 punktu.

Bardzo dobre, 8. miejsce zajął podopieczny Łukasza Kruczka, Davide Bresadola. Włoch skoczył 124,5 metra. Tuż za nim uplasował się Rosjanin, Dimitry Vassiliev. Wrócił on do skakania po półrocznej przerwie. Ostatni raz Vassiliev wystąpił w marcu w zawodach Pucharu Kontynentalnego, również w Czajkowskim.

Polacy daleko

Najlepszy z reprezentantów Polski, Andrzej Stękała zajął 25. miejsce. 21-latek skoczył 119 metrów (6. metrów przed punktem K skoczni), z notą 53,8 punktu. Na 31. pozycji uplasował się najstarszy skoczek w kadrze „A”, Stefan Hula po skoku na 118,5 metra. Odległość ta pozwoliła na notę 52 punktów.  Dwie lokaty dalej, na 33. miejscu znalazł się ostatni skoczek polski, Jakub Wolny. 21-latek oddał skok na odległość 117,5 metra, nota wyniosła 51,1 punktu.

Trening bez problemów

Początkowo planowano rozegranie treningu rano, o godzinie 9:00 czasu polskiego, jednak do zawodów zgłosiło się tylko 48 zawodników, przez co nie odbędą się kwalifikacje do konkursu sobotniego.

Z kolei o godzinie 17:30 rozpocznie się trening pań, przełożony pierwotnie z 13:00. Obecnie trwa drugi trening, o wynikach poinformujemy Was na bieżąco na skoki24.pl.


  • Źródła: informacja własna / fis-ski.com
  • Foto: Kacper Kolenda

O autorze

Radosław Matyjakowski