Aktualności

Nowy sponsor reprezentacji Norwegii

Nie ucichły jeszcze echa zakończenia współpracy austriackiego koncernu naftowo-gazowego OMV z Norweskim Związkiem Narciarskim, a w mediach już pojawiła się informacja o odnalezieniu nowego sponsora. Od najbliższego sezonu będzie nim Norweska Konfederacja Związków Narodowych, która podpisała kontrakt na okres trzech lat.

Nowy sponsor, nowa współpraca

Rocznie LO (Landsorganisasjonen i Norge) będzie wpłacać na konto Norweskiego Związku Narciarskiego 10 milionów koron norweskich, czyli równowartość około 4,6 miliona złotych. Umowa została podpisana na okres trzech lat i nie ma w niej wzmianki o ewentualnej możliwości przedłużenia kontraktu. Tak jak wcześniej OMV, LO będzie sponsorować głównie kadrę narodową Norwegii w skokach narciarskich, ale nie tylko. W umowie jest również wzmianka o sponsorowaniu przez Norweską Konfederację Związków Narodowych zawodów Pucharu Świata w Lillehammer, rozgrywanych w ramach marcowego Turnieju Norweskiego.

Lider LO, Gerd Kristiansen, nie kryje zadowolenia z podpisania kontraktu:

Jesteśmy zachwyceni faktem, że jako LO zostaliśmy głównym partnerem reprezentacji skokach narciarskich. Umowa ta daje nam doskonałą pozycję na rynku. (…) Mamy długą tradycję związaną ze współpracą ze światem sportu. (…) Teraz czeka nas wiele działań w świecie skoków narciarskich. To bardzo popularny sport w Norwegii, który dostarcza wiele wspaniałych wrażeń. Norweskim sport opiera się na wspólnocie i duchu zespołu. Potęga naszej kadry w skokach narciarskich ukształtowała się poprzez pracę w grupie. (…)

Podobnie z wybranego rozwiązania cieszy się prezes Norweskiego Związku Narciarskiego, Erik Roeste:

Umowa to dla nas szansa na kontynuację dotychczasowej pracy. Ułatwi to nam szkolenie młodzieży i przyczyni się do rozwoju nowych gwiazd. Sukces sportowy wynika z poczucia wspólnoty i współpracy. Partnerstwo z LO powinno być dobre dla dwóch stron.


  • Źródło: skiforbundet.no
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Marta Wawrzyniak