Słoweńcy rywalizowali w Pucharze Cockta

We wtorek w Kranju odbyły się zawody skoków narciarskich w ramach Pucharu Cockta. Wśród panów triumfował Miran Zupancic, zaś u pań Maja Vtic. Prócz tego rozegrano jeszcze kategorie mężczyzn do lat 18 oraz 20.

Konkurs mężczyzn – OPEN (pełne wyniki)

Kategoria OPEN mężczyzn padła łupem Mirana Zupancica (260.5 pkt). 26-letni skoczek klubu SK Zagorje oddał skoki na odległość 109 i 106 metrów. Drugie miejsce wywalczył Anze Lavitzar (105,5 m, 103 m; 244.8 pkt). Podium uzupełnił Cene Prevc. Młodszy brat Petera dwukrotnie skoczył 104 m i zdobył 239,4 pkt. Tuż za „pudłem” znalazł się Marjan Jelenko (235.8 pkt) i David Krapez (235.5 pkt). Na 6. pozycji uplasował się Andraz Modic, a na 7. Andraz Pograjc, który mógł skończyć zawody znacznie wyżej. W I serii oddał on najdłuższy skok z całej stawki i zajmował 2. miejsce, lecz druga próba w jego wykonaniu zakończyła się upadkiem, a to spowodowało bardzo niskie noty.

Konkurs kobiet – OPEN (pełne wyniki)

Pewne zwycięstwo w kategorii kobiet odniosła Maja Vtic, która uzyskała w I serii 100,5 m, a w II serii poprawiła ten wynik o metr, przez co jej ostateczny rezultat wyniósł 228.6 pkt Drugie miejsce zajęła Spela Rogelj (99,5 m, 96 m) z wynikiem 218.9 pkt, a trzecie ex aequo Ursa Bogataj (96 m, 97,5 m; 212.8 pkt) wraz z Niką Kriznar (95,5 m, 98 m; 212.8 pkt).

Konkurs mężczyzn – do lat 20 (pełne wyniki)

Jeśli chodzi o rywalizacje do lat 20, to najlepszy okazał się w niej Rok Tarman. Reprezentant klubu z Planicy po skokach na 102,5 m i 105,5 m zdobył łącznie 243.4 pkt, co pozwoliło mu triumfować. Niewiele, bo tylko 1.2 pkt stracił do niego drugi Jan Kus (102 m, 104,5 m). Na najniższym stopniu podium stanął Ziga Jelar po dwóch skokach na tą samą odległość, wynoszącą 103 metry.

Konkurs mężczyzn – do lat 18 (pełne wyniki)

Puchar Cockta dla zawodników, którzy nie ukończyli jeszcze 18 lat powędrował do Timi Zajca (236.2 pkt). 16-latek zdominował konkurencję uzyskując 103 m oraz 103,5 m. Na 2. lokacie znalazł się Kristjan Lesnik (98,5 m, 98 m; 220.2 pkt), a na 3. Ozbej Jelen (97,5 m, 96,5 m; 210.7 pkt).

• Źródło: smusko.adamsoft.si