Aktualności

Finał LGP i drugi konkurs w Rasnovie [program]

Mimo triumfu w klasyfikacji generalnej Letniej Grand Prix Macieja Kota, niedzielna rywalizacja w Klingenthal powinna być równie emocjonująca. Na południowy wschód od niemieckiego miasta, zawodnicy konkurować będą za to w drugim konkursie z cyklu FIS Cup.

Epilog LGP

Konkurs w Klingenthal będzie ostatnim sprawdzianem formy dla większości zawodników przed sezonem zimowym. Również w tym miejscu Maciej Kot odbierze nagrodę dla najlepszego skoczka minionego lata. Pozostali biało-czerwoni z pewnością będą chcieli zaprezentować się jeszcze lepiej podczas rywalizacji na Vogtland Arenie. Polacy mają z tą skocznią bardzo dobre wspomnienia. Kamil Stoch podczas Letniej Grand Prix w 2010 roku skoczył tam 143,5 metra, wyrównując tym samym letni rekord Gregora Schlierenzauera, a Krzysztof Biegun wygrał tam swoje pierwsze zawody rangi Pucharu Świata w 2013 roku.

Program zawodów w Klingenthal:

8:30 – odprawa techniczna
9:30 – oficjalny trening (2 serie)
11:30 – kwalifikacje
15:00 – pierwsza seria konkursowa (HS-140)

Rywalizacja w Rumunii

Bardzo obiecująco prezentują się również nieco młodsi reprezentanci Polski na południu Europy. Paweł Wąsek podczas sobotniego konkursu uplasował się na drugim miejscu, a pozostała szóstka biało-czerwonych uzyskała wyniki, pozwalające zająć lokaty w pierwszej i drugiej dziesiątce. Przed rokiem, również w FIS Cupie, zawody w Rasnovie wygrał Andrzej Stękała.

Program konkursu w Rasnovie:

08:00 – seria próbna
09:30 – pierwsza seria konkursowa (HS-100)


  • Źródło: fis-ski.com
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Paulina Ziemiańska