MP Wisła 2016

Dziś na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle został rozegrany indywidualny konkurs o tytuł o letniego mistrza Polski w skokach narciarskich. Triumfatorem okazał się najlepszy podczas tegorocznej edycji LGP – Maciej Kot. Medale powędrowały także do Kamila Stocha i Klemensa Murańki.

Bez niespodzianek

Skoczek z Limanowej prowadził już po serii pierwszej. Dzięki odległości 131,5 m i łącznej nocie 151,1 pkt. miał ponad dziesięciopunktową przewagę nad drugim w tabeli – Kamilem Stochem (131,5 m – 137,7pkt). Na trzecim miejscu znajdował się niespodziewanie Aleksander Zniszczoł. Uzyskał on 125,5 m i zdobył 131,1 pkt. Kolejne miejsca zajmowali: Stanisałw Biela, Klemens Murańka, Jan Ziobro, Stefan Hula, Bartłomiej Kłusek, a czołową dziesiątkę ex aequo na dziewiątej lokacie zamknęli Piotr Żyła i Jakub Wolny.

Postawił kropkę nad „i”

Druga seria większych zmian w ścisłej czołówce nie przyniosła. Zwycięstwo przypadło Maciejowi Kotowi, a na drugim miejscu znalazł się mistrz olimpijski z Soczi – Kamil Stoch. Trzeciego miejsca nie utrzymał jednak Aleksander Zniszczoł. Z podium zepchnął go Klemens Murańka.

Na miejscach od 4. do 6. znaleźli się kolejno: Jan Ziobro, wspomniany wcześniej Aleksander Zniszczoł, a także Stanisław Biela.

Mimo iż na liście startowej widniało 51 nazwisk, to sklasyfikowanych zostało zaledwie 36 zawodników. Pełne wyniki możecie zobaczyć TUTAJ.

Czas na drużynówkę.

Na jutro zaplanowane są w Wiśle kolejne zawody. Tym razem skoczkowie powalczą o medale w rywalizacji drużynowej. Początek konkursu o 11:00. Godzinę wcześniej – seria próbna.

• Źródło: informacja własna