Aktualności

Peter Prevc ze złotym medalem mistrzostw Słowenii

Za nami Mistrzostwa Słowenii, które odbyły się w dniu dzisiejszym na obiekcie HS-109 w Kranju. Po raz piąty z rzędu triumf odniósł najlepszy skoczek zeszłej zimy – Peter Prevc. Wśród pań najlepsza okazała się być Maja Vtic.

Peter Prevc ze złotym medalem

Chociaż ostatnio na arenie międzynarodowej triumfował głównie Maciej Kot, który wygrał tegoroczną edycję Letniej Grand Prix, to Peter Prevc mógł stanąć na najwyższym stopniu podium na krajowym podwórku.

Słoweńowi do zwycięstwa wystarczyły skoki na odległość 101 i 110 m. To już piąty tytuł mistrza Słowenii w dorobku tegorocznego zwycięzcy Turnieju Czterech Skoczni. Drugie miejsce wywalczył jego młodszy brat – Cene (103 m i 104,5 m). Podium zamknął Andraz Pograjc, który skoczył 98 m i 106,5 m. Kolejny z braci Prevc, Domen zajął 5. miejsce.

Triumf Maji Vtic

Mistrzostwa Słowenii to nie tylko zmagania mężczyzn ale także rywalizacja pań. Podczas tej edycji poza zasięgiem pozostałych skoczkiń była Maja Vtic, która wygrała skacząc kolejno 108,5 m oraz 105 m. Słowenka wyprzedziła Ursę Bogataj (102 m i 98 m) oraz Spelę Rogelj (103 m i 95,5 m).

Ema Kliniec wywalczyła czwarte miejsce, zaś piąta była reprezentantka SK Zagorje – Katja Pozun. 


  • Źródło: delo.si
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Paulina Kukurenda