Aktualności

Dawid Jarząbek dla Skoki24.pl: „Jest wiele nowych rzeczy”

Podczas kończących sezon leni Mistrzostw Polski, udało nam się porozmawiać z kolejnym skoczkiem z kadry juniorów – Dawidem Jarząbkiem. Zawodnik z Zakopanego ocenił dla nas swoje letnie skoki, wyraził opinię na temat nowego stanowiska Adama Małysza oraz wspomniał o planach na ostatni okres przygotowawczy przed zimą.

Lato na minus

Niestety nie dla wszystkich polskich skoczków sezon letni należał do udanych. Tak właśnie stało się w przypadku Dawida Jarząbka, który jednak nie zamierza się poddawać i wierzy, że odpowiednia forma nadejdzie zimą.

,,Z tego lata nie jestem za bardzo zadowolony. Moje skoki są strasznie nierówne, raz skaczę daleko, a raz krócej. Tak jak choćby wczoraj, kiedy pierwszy skok miałem naprawdę dobry, a drugi zły. Dzisiaj to samo – w serii próbnej fajny skok, a potem takie średnie, więc i tych Mistrzostw Polski nie oceniam zbyt dobrze. Wynika to z tego, że nie ma jeszcze takiej dobrej i równej formy, ale cały czas przygotowania trwają i w zimie będzie lepiej.” – komentuje skoczek z kadry juniorów.

Udany układ 

Kolejny skoczek z kadry juniorów potwierdza, że jest bardzo zadowolony ze współpracy z trenerem Maciejem Maciusiakiem. Dawid Jarząbek wspomina także o możliwości pomocy  ze strony Stefana Horngachera, jaką mają wszyscy zawodnicy.

„Współpraca z trenerem układa się bardzo dobrze. Jest wiele nowych rzeczy – wiadomo, bo jest nowy trener kadry A, który to wszystko koordynuje. Jeśli by zaszła taka potrzeba to mam możliwość korzystania z jego wskazówek” – opowiada zawodnik z Zakopanego.

Ostatnia prosta do zimy

Mistrzostwa Polski to ostatni akcent lata, choć raczej w mało letniej aurze. Teraz każda grupa szkoleniowa odda się treningom, aby jak najlepiej zainaugurować sezon zimowy – jakie plany mają juniorzy?

„Jeśli chodzi o przygotowania do zimy to mamy w planach parę wyjazdów na obozy, w tym wyjazd na tory lodowe, żeby potem łatwiej było się przestawić już w zimie” – dodaje Dawid Jarząbek

Nowa rola Małysza

W rozmowie z Dawidem Jarząbkiem nie można było pominąć kwestii nowego stanowiska Adama Małysza, które podczas weekendu w Wiśle zostało odmienione przez wszystkie przypadki. Co sądzi na ten temat podopieczny Macieja Maciusiaka?

,,Fajnie, że Adam będzie razem z nami działał, bo wiadomo, że bardzo dobrze zna się na skokach i też nam – juniorom – poświęca czas i uwagę.” – powiedział na koniec członem młodzieżowej kadry C.


  • Źródło: informacja własna
  • Rozmawiała: Justyna Gorzkowska
  • Korespondencja z Wisły: Aleksandra Bazułka, Justyna Gorzkowska i Przemysław Krawiec
  • Foto: Kacper Kolenda

O autorze

Justyna Gorzkowska