Aktualności

Siedmiu Horngachera na PŚ w Ruce

Do rozpoczęcia Pucharu Świata w skokach narciarskich 2016/2017 pozostał jeszcze ponad miesiąc, jednak trener polskiej kadry narodowej już teraz przedstawił skład, który pojawi się na inauguracyjnym konkursie w fińskiej Ruce koło Kuusamo.

Decyzja o wyborze skoczków została podjęta po konsultacji z trenerami kadr narodowych m.in. na podstawie wyników Mistrzostw Polski w Wiśle i zgrupowania w Predazzo.

Kogo zobaczymy na skoczni?

Do Finlandii Stefan Horngacher zabierze ze sobą: Macieja Kota, Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Klemensa Murańkę, Stefana Hulę oraz Aleksandra Zniszczoła.

Awans i degradacja

Wybór Aleksandra Zniszczoła oznacza, że to on będzie kolejnym zawodnikiem szkolonym przez austriackiego szkoleniowca. Z Robertem Mateją od teraz współpracować będą natomiast Jakub Wolny i Andrzej Stękała.

Kiedy początek?

Nowy sezon skoczkowie będą mogli powitać już 24 listopada (czwartek). Zawody na skoczni w Ruce rozpoczną się seriami treningowymi oraz kwalifikacjami, natomiast w kolejnych dniach (25-26 listopada) mieć będzie miejsce rywalizacja w konkursach indywidualnych.


  • Źródło: pzn.pl
  • Foto: Alicja Kosman / PZN

O autorze

Paweł Stańczyk