Aktualności

Adam Małysz ekspertem TVP w nadchodzącym sezonie!

Na nadchodzący sezon 2016/17 TVP szykuje dla kibiców nie lada niespodziankę. Adam Małysz – ikona polskich skoków narciarskich – obejmie fotel eksperta stacji. Przypominamy, iż telewizja publiczna wykupiła prawa do transmisji wszystkich zawodów z najbliższego cyklu Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Adam Małysz na stałe wrócił do świata skoków narciarskich. Najpierw w październiku świat obiegła wiadomość o przejęciu przez niego funkcji dyrektora koordynatora kadry skoków narciarskich i kombinacji norweskiej Polskiego Związku Narciarskiego.

Teraz były reprezentant Polski szykuje dla kibiców kolejną niespodziankę – jego głos usłyszeć można podczas oglądania zawodów z cyklu Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2016/17. Będzie więc on nie tylko podporą dla obecnie startujących zawodników, ale również pokaże widzom świat tego sportu z własnej perspektywy i zaciekawi tym samym na pewno niejednego kibica.

Głos polskiego skoczka jak i jego opinie na antenie TVP mogły być już ocenione przez kibiców m.in. podczas pierwszego konkursu w trakcie trwania igrzysk olimpijskich w Soczi. Małysz wielokrotnie komentował także konkursy skoków w Eurosporcie. 

Popularny „Orzeł z Wisły” to jeden z najbardziej znanych i utytułowanych polskich sportowców. Dzięki swoim osiągnięciom stał się narodową legendą skoków narciarskich.

Wśród jego najcenniejszych zdobyczy znajdują się Kryształowe Kule za triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, cztery mistrzostwa świata oraz triumf w Turnieju Czterech Skoczni. W trakcie trwania swojej długoletniej kariery, do swojego dorobku dołożył też trzy srebra i brąz igrzysk olimpijskich. Ze światowymi skoczniami pożegnał się finalnie w 2011 roku.

Za swoje osiągnięcia doczekał się wyjątkowej nagrody – jest nią skocznia w Wiśle Malince (HS 134) na której co roku odbywają się zawody Pucharu Świata i Letniej Grand Prix. 

Po zakończeniu kariery kontynuował swoje sportowe pasje w sportach motorowych. Parokrotnie reprezentował Polskę, między innymi w trakcie trwania Rajdu Dakar, gdzie najlepszym uzyskanym przez niego miejscem była 15. pozycja. 14 kwietnia 2013 odniósł pierwsze w karierze  zwycięstwo. Okazał się lepszy w rajdzie Tolimpex Cup na Węgrzech. 

Przypominamy, że pierwsze zawody z cyklu Pucharu Świata w skokach narciarskich 2016/17 odbędą się już 25.11.2016 w fińskiej Ruce. Dzień wcześniej będzie można śledzić inauguracyjne kwalifikacje. Transmisje przeprowadzą niezmiennie stacje Eurosport oraz TVP.


  • Źródło: sport.tvp.pl
  • Foto: Kacper Kolenda

O autorze

Marta Wawrzyniak