Aktualności

Austriaccy skoczkowie w nietypowej roli [wideo]

austria-piosenka

Austriaccy skoczkowie są uwielbiani przez tysiące kibiców z całego świata. Sportowcy postanowili nagrodzić swoich fanów za wsparcie w związku z właśnie rozpoczynającym się sezonem skoków narciarskich. Prezent unikatowy – piosenka, do której teledysk pojawił się dzisiaj w internecie.

Niecodzienny pomysł

– Tego lata Leo Aberer przyszedł do nas z propozycją nagrania z nim piosenki. Spodobał nam się pomysł, aby spróbować czegoś nowego. Dało to nam także możliwość, aby odwdzięczyć się naszym kibicom i podziękować im za ich wsparcie – powiedział Michael Hayboeck.

Radość z tworzenia

– Fakt, że jest to coś, co nam się podoba był dla nas najważniejszy. Śpiew był dla nas miłą odmianą i przyniósł nam dużo zabawy. Leo wykonał kawał dobrej roboty, ponieważ wszyscy wiemy, że nasze umiejętności nie byłyby wystarczające by stać się członkami znanego wiedeńskiego „Chóru Chłopięcego” – przyznał Stefan Kraft.

„Jump Down Deep” hymnem drużyny?

Pomimo pierwotnych założeń Leo Aberera piosenka została napisana zgodnie z zaproponowanymi przez sportowców zmianami, którzy chcieli ukazać w tym utworze siebie.

– Pierwszym pomysłem Leo było nagranie łatwej w odbiorze piosenki. Sprzeciwiliśmy się temu od razu i wprowadziliśmy wiele zmian. Wystarczy, że musimy słuchać „Last Christmas” w kółko przez następne kilka tygodni. Chcieliśmy stworzyć piosenkę z dużą dawką energii i ducha drużyny – wspominał z uśmiechem Manuel Fettner.

Czy skoczkom udało się osiągnąć cel? Sprawdźcie sami! Posłuchać piosenki „Jump Down Deep” możecie poniżej. 


  • Źródło: fis-ski.com
  • Foto: screen youtube.com

O autorze

Monika Baran