Aktualności

Lillehammer gotowe na Puchar Świata

Już za tydzień w Norwegii rywalizację w Pucharze Świata rozpoczną kobiety, natomiast za dwa tygodnie odbędą się tam zawody mężczyzn. W zeszłym tygodniu na skoczniach w Lillehammer trenowali polscy zawodnicy, a w tym tygodniu skocznię odwiedzili Austriacy. 

Trener zadowolony z przygotowań

Heinz Kuttin stwierdza, że wszystkie treningi przebiegają bez problemów, a na obiekcie panują idealne warunki. W poniedziałek jego podopieczni odbyli intensywny trening, a następnie wybrali się do Finlandii, gdzie odbędzie się inauguracja sezonu zimowego.

– Lillehammer przywitało nas prawdziwą zimą – mnóstwem śniegu i perfekcyjnymi wręcz warunkami treningowymi. Zaplanowaliśmy trzy treningi na dużej skoczni. Do tej pory wszystko idzie zgodnie z planem. W poniedziałek udało się nam odbyć naprawdę intensywny trening. W czwartek odbędziemy ostatnią sesję treningową, potem udamy się do Finlandii. 

Zachwyceni skoczkowie

Reprezentanci Austrii zgodnie twierdzą, że warunki na norweskiej skoczni są perfekcyjne, a oni sami – dobrze przygotowani do startującego sezonu.

Michael Hayboeck przypomina również, że pierwsze próby na śniegu oddali w Ramsau, a Stefan Kraft wspomina, że skoki na tak dobrze przygotowanej skoczni, stanowiącej część bajecznego krajobrazu, dały mu wiele radości.

– Pierwsze skoki na dużej skoczni tej zimy dały mi wiele radości. Nawet podczas Pucharu Świata rzadko zdarzają się tak dobrze przygotowane obiekty. Kiedy przyjechaliśmy do Lillehammer w niedzielę padał śnieg. Podczas pierwszych treningów wyszło słońce, więc widoki zapierały dech w piersiach. W najbliższy weekend rusza kolejny sezon Pucharu Świata, nie mogę się już doczekać.

Przypomnijmy, że kwalifikacje do pierwszego konkursu Pucharu Świata odbędą się już dziś na skoczni w Ruce koło Kuusamo. Oprócz Stefana Krafa i Michaela Hayboecka na starcie pojawią się również: Markus Schiffner, Clemens Aigner, Andreas Kofler oraz Manuel Fettner.


O autorze

Karolina Koster