Po emocjonującym piątku w Ruce koło Kuusamo czeka nas kolejny dzień pełen sportowych emocji. Skoczkowie narciarscy wezmą udział w kwalifikacjach i drugim konkursie Pucharu Świata 2016/2017. Na starcie ponownie siedmiu reprezentantów Polski.
Na początek 69 zawodników z 16 państw stanie na starcie kwalifikacji, a 50 najlepszych weźmie udział w konkursie głównym, który rozpocznie się o godz. 16:00.
Transmisję telewizyjną z zawodów w Ruce przeprowadzą dwie stacje – TVP 1 i Eurosport 1. Szczegółowe wyniki w czasie rzeczywistym będziecie mogli śledzić poniżej oraz na skoki24.pl/live. Relacja zacznie działać o godz. 14:30 wraz z początkiem kwalifikacji.
Jako pierwszy z biało-czerwonych zaprezentuje się Aleksander Zniszczoł (nr 18), a następnie na Rukatunturi (HS 142) będą pojawiać się: 25. Klemens Murańka, 43. Stefan Hula, 44. Kamil Stoch, 53. Piotr Żyła, 54. Dawid Kubacki i 65. Maciej Kot, który awans do zawodów ma zapewniony z racji miejsca w czołowej „10” Pucharu Świata.
Stawkę zawodników zamknie Domen Prevc, który wyprzedzając m.in. Severina Freunda i swojego brata – Petera Prevca, wygrał piątkowe zawody w Ruce.
Sobota, 26.11.2016
14:30 – kwalifikacje (wyniki: skoki24.pl/live)
16:00 – konkurs indywidualny (na żywo: TVP 1 i Eurosport 1)
Relacja na żywo:
Lista startowa:
Nr startowy | Zawodnik | Rok urodzenia | Kraj |
---|---|---|---|
1 | MUOTKA Olli | 1988 | FIN |
2 | KORHONEN Janne | 1996 | FIN |
3 | ALAMOMMO Andreas | 1998 | FIN |
4 | KYTOESAHO Niko | 1999 | FIN |
5 | LARINTO Ville | 1990 | FIN |
6 | ASIKAINEN Lauri | 1989 | FIN |
7 | LEYHE Stephan | 1992 | GER |
8 | BICKNER Kevin | 1996 | USA |
9 | COLLOREDO Sebastian | 1987 | ITA |
10 | HVALA Jaka | 1993 | SLO |
11 | SCHIFFNER Markus | 1992 | AUT |
12 | VANCURA Tomas | 1996 | CZE |
13 | KARLEN Gabriel | 1994 | SUI |
14 | BRESADOLA Davide | 1988 | ITA |
15 | DEZMAN Nejc | 1992 | SLO |
16 | NOMME Martti | 1993 | EST |
17 | GRANERUD Halvor Egner | 1996 | NOR |
18 | ZNISZCZOL Aleksander | 1994 | POL |
19 | KOBAYASHI Ryoyu | 1996 | JPN |
20 | HAUER Joachim | 1991 | NOR |
21 | DESCHWANDEN Gregor | 1991 | SUI |
22 | KLIMOV Evgeniy | 1994 | RUS |
23 | PEIER Killian | 1995 | SUI |
24 | ZOGRAFSKI Vladimir | 1993 | BUL |
25 | MURANKA Klemens | 1994 | POL |
26 | RHOADS William | 1995 | USA |
27 | BOYD-CLOWES Mackenzie | 1991 | CAN |
28 | KORNILOV Denis | 1986 | RUS |
29 | MATURA Jan | 1980 | CZE |
30 | LANISEK Anze | 1996 | SLO |
31 | AHONEN Janne | 1977 | FIN |
32 | GLASDER Michael | 1989 | USA |
33 | BJOERENG Joacim Oedegaard | 1995 | NOR |
34 | HLAVA Lukas | 1984 | CZE |
35 | VASSILIEV Dimitry | 1979 | RUS |
36 | AIGNER Clemens | 1993 | AUT |
37 | MAURER Joshua | 1996 | CAN |
38 | MAEAETTAE Jarkko | 1994 | FIN |
39 | JANDA Jakub | 1978 | CZE |
40 | STURSA Vojtech | 1995 | CZE |
41 | KOUDELKA Roman | 1989 | CZE |
42 | SAKUYAMA Kento | 1990 | JPN |
43 | HULA Stefan | 1986 | POL |
44 | STOCH Kamil | 1987 | POL |
45 | AMMANN Simon | 1981 | SUI |
46 | FORFANG Johann Andre | 1995 | NOR |
47 | TEPES Jurij | 1989 | SLO |
48 | WELLINGER Andreas | 1995 | GER |
49 | FANNEMEL Anders | 1991 | NOR |
50 | STJERNEN Andreas | 1988 | NOR |
51 | SIEGEL David | 1996 | GER |
52 | KASAI Noriaki | 1972 | JPN |
53 | ZYLA Piotr | 1987 | POL |
54 | KUBACKI Dawid | 1990 | POL |
55 | FREITAG Richard | 1991 | GER |
56 | TANDE Daniel Andre | 1994 | NOR |
57 | ITO Daiki | 1985 | JPN |
58 | TAKEUCHI Taku | 1987 | JPN |
59 | HAYBOECK Michael | 1991 | AUT |
60 | DESCOMBES SEVOIE Vincent | 1984 | FRA |
61 | KRAFT Stefan | 1993 | AUT |
62 | KOFLER Andreas | 1984 | AUT |
63 | EISENBICHLER Markus | 1991 | GER |
64 | GEIGER Karl | 1993 | GER |
65 | KOT Maciej | 1991 | POL |
66 | FETTNER Manuel | 1985 | AUT |
67 | PREVC Peter | 1992 | SLO |
68 | FREUND Severin | 1988 | GER |
69 | PREVC Domen | 1999 | SLO |
- Źródło: informacja własna / FIS
- Foto: Aleksandra Bazułka