Aktualności

Czas na kwalifikacje i drugi konkurs w Ruce [relacja live]

Po emocjonującym piątku w Ruce koło Kuusamo czeka nas kolejny dzień pełen sportowych emocji. Skoczkowie narciarscy wezmą udział w kwalifikacjach i drugim konkursie Pucharu Świata 2016/2017. Na starcie ponownie siedmiu reprezentantów Polski. 

Na początek 69 zawodników z 16 państw stanie na starcie kwalifikacji, a 50 najlepszych weźmie udział w konkursie głównym, który rozpocznie się o godz. 16:00. 

Transmisję telewizyjną z zawodów w Ruce przeprowadzą dwie stacje – TVP 1 i Eurosport 1. Szczegółowe wyniki w czasie rzeczywistym będziecie mogli śledzić poniżej oraz na skoki24.pl/live. Relacja zacznie działać o godz. 14:30 wraz z początkiem kwalifikacji. 

Jako pierwszy z biało-czerwonych zaprezentuje się Aleksander Zniszczoł (nr 18), a następnie na Rukatunturi (HS 142) będą pojawiać się: 25. Klemens Murańka, 43. Stefan Hula, 44. Kamil Stoch, 53. Piotr Żyła, 54. Dawid Kubacki i 65. Maciej Kot, który awans do zawodów ma zapewniony z racji miejsca w czołowej „10” Pucharu Świata.

Stawkę zawodników zamknie Domen Prevc, który wyprzedzając m.in. Severina Freunda i swojego brata – Petera Prevca, wygrał piątkowe zawody w Ruce. 

Sobota, 26.11.2016

14:30 – kwalifikacje (wyniki: skoki24.pl/live)

16:00 – konkurs indywidualny (na żywo: TVP 1 i Eurosport 1)

Relacja na żywo:

Lista startowa:

Nr startowyZawodnikRok urodzeniaKraj
1MUOTKA Olli 1988 FIN
2KORHONEN Janne 1996 FIN
3ALAMOMMO Andreas 1998 FIN
4KYTOESAHO Niko 1999 FIN
5LARINTO Ville 1990 FIN
6ASIKAINEN Lauri 1989 FIN
7LEYHE Stephan 1992 GER
8BICKNER Kevin 1996 USA
9COLLOREDO Sebastian 1987 ITA
10HVALA Jaka 1993 SLO
11SCHIFFNER Markus 1992 AUT
12VANCURA Tomas 1996 CZE
13KARLEN Gabriel 1994 SUI
14BRESADOLA Davide 1988 ITA
15DEZMAN Nejc 1992 SLO
16NOMME Martti 1993 EST
17GRANERUD Halvor Egner 1996 NOR
18ZNISZCZOL Aleksander 1994 POL
19KOBAYASHI Ryoyu 1996 JPN
20HAUER Joachim 1991 NOR
21DESCHWANDEN Gregor 1991 SUI
22KLIMOV Evgeniy 1994 RUS
23PEIER Killian 1995 SUI
24ZOGRAFSKI Vladimir 1993 BUL
25MURANKA Klemens 1994 POL
26RHOADS William 1995 USA
27BOYD-CLOWES Mackenzie 1991 CAN
28KORNILOV Denis 1986 RUS
29MATURA Jan 1980 CZE
30LANISEK Anze 1996 SLO
31AHONEN Janne 1977 FIN
32GLASDER Michael 1989 USA
33BJOERENG Joacim Oedegaard 1995 NOR
34HLAVA Lukas 1984 CZE
35VASSILIEV Dimitry 1979 RUS
36AIGNER Clemens 1993 AUT
37MAURER Joshua 1996 CAN
38MAEAETTAE Jarkko 1994 FIN
39JANDA Jakub 1978 CZE
40STURSA Vojtech 1995 CZE
41KOUDELKA Roman 1989 CZE
42SAKUYAMA Kento 1990 JPN
43HULA Stefan 1986 POL
44STOCH Kamil 1987 POL
45AMMANN Simon 1981 SUI
46FORFANG Johann Andre 1995 NOR
47TEPES Jurij 1989 SLO
48WELLINGER Andreas 1995 GER
49FANNEMEL Anders 1991 NOR
50STJERNEN Andreas 1988 NOR
51SIEGEL David 1996 GER
52KASAI Noriaki 1972 JPN
53ZYLA Piotr 1987 POL
54KUBACKI Dawid 1990 POL
55FREITAG Richard 1991 GER
56TANDE Daniel Andre 1994 NOR
57ITO Daiki 1985 JPN
58TAKEUCHI Taku 1987 JPN
59HAYBOECK Michael 1991 AUT
60DESCOMBES SEVOIE Vincent 1984 FRA
61KRAFT Stefan 1993 AUT
62KOFLER Andreas 1984 AUT
63EISENBICHLER Markus 1991 GER
64GEIGER Karl 1993 GER
65KOT Maciej 1991 POL
66FETTNER Manuel 1985 AUT
67PREVC Peter 1992 SLO
68FREUND Severin 1988 GER
69PREVC Domen 1999 SLO

  • Źródło: informacja własna / FIS
  • Foto: Aleksandra Bazułka

O autorze

Przemysław Krawiec

Dodaj komentarz