Aktualności

PŚ Pań Lillehammer: Takanashi i Lundby najlepsze w treningach, Althaus wygrywa kwalifikacje

Tydzień po inauguracji Pucharu Świata mężczyzn, nastał czas na rozpoczęcie sezonu przez skoczkinie. W pierwszych treningach tej zimy najlepsza okazała się Takanashi i Lundby, a kwalifikacje wygrała Katharina Althaus.

Treningi

W pierwszym treningu najlepiej wypadła Sara Takanashi. Japonka skoczyła 90,5 m i mimo tego, że trzy inne zawodniczki lądowały dalej to dzięki małej rekompensacie za wiatr, zajęła najwyższą lokatę. Tuż za nią znalazła się Anastasija Barannikowa, która uzyskała 96,5 m. Trzecie miejsce zajęła Anna Ruprecht skacząc 91,5 m. Niemka wyprzedziła swoje dwie rodaczki, Katharine Althaus oraz Svenje Wuerth.

Kinga Rajda została sklasyfikowana na 61. pozycji po skoku w trudnych warunkach na odległość 58 m.

Druga sesja treningowa padła łupem Maren Lundby, która skoczyła aż 98,5 m. Druga Takanashi uzyskała metr bliżej, a Svenja Wuerth zajęła 3. miejsce, dzięki próbie na 93,5 m. W czołowej piątce znalazła się jeszcze Daniela Haralambie i Jacqueline Seifriedsberger. Rajda (77,5 m) uplasowała się na 42. pozycji

Kwalifikacje

W kwalifikacjach nie oddawano już tak dalekich skoków jak podczas treningów. Najdalej, bo 91,5 m poleciała Katharina Althaus i to właśnie Niemka wygrała „eliminacje”do zawodów. 20-latka wyprzedziła o 3 pkt Elene Runggaldier (89,5 m). Kolejną pozycję zajęła Anastasija Barannikowa uzyskując taką samą odległość jak Althaus.

Awansu do konkursu nie wywalczyła Kinga Rajda. Polka skoczyła 73 metry, co dało jej 39. miejsce.


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Michał Kardynał