Aktualności

PŚ Pań: Triumf Sary Takanashi w Lillehammer

Za nami inauguracyjny konkurs Pucharu Świata Pań. Tegoroczna edycja tegoż cyklu zawodów rozpoczęła się w norweskim Lillehammer. Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie i kolejne w karierze odniosła Sara Takanashi. Japonka skoczyła 95 m oraz 99,5 m. Drugie miejsce zajęła Yuki Ito, a tuż za nią uplasowała się Anna Rupprecht z Niemiec.

Sara Takanashi znów na czele

Trzykrotna zwyciężczyni Pucharu Świata Sara Takanashi mocno zaczęła szóstą odsłonę sezonu skoków narciarskich pań. Japonka wywalczyła kryształową kulę w sezonie 2012/2013, 2013/2014 oraz 2015/2016. Sara Takanashi wygrała dziś po raz 45. w zawodach Pucharu Świata i odniosła czwarte pucharowe zwycięstwo na Lysgaardsbakken w Lillehammer.

Wygraną Japonce zapewniły dziś dwa dobre i przede wszystkim dalekie skoki na odległość 95 m oraz 99,5 m. Triumfatorka konkursu w Lillehammer miała aż 19,9 pkt. przewagi nad swoją rodaczką Yuki Ito (94,5 m, 92,5 m / 251,4 pkt.). Podium zamknęła reprezentantka Niemiec Anna Rupprecht, która dwukrotnie skoczyła 90,5 m.

Na czwartym miejscu uplasowała się Austriaczka Jacqueline Seifriedsberger, a tuż za nią znalazła się Maja Vtic.

Miejsce w najlepszej dziesiątce wywalczyła także będąca na 6. miejscu Daniela Iraschko-Stolz, 7. Katharina Althaus, 8. Irina Awwakumowa, 9. Svenja Wuerth i 10. Ema Klinec.

W dzisiejszym konkursie nie wzięła udział Kinga Rajda. Nasza reprezentantka nie zdołała zakwalifikować się do inaguracyjnego konkursu. 

Dyskwalifikacja Kseni Kabłukowej 

Widoczny znak DSQ przy nazwisku skoczków narciarskich to czasem spotykany widok, rzadziej zdarza się to u skoczkiń. Dzisiejszego dnia z pewnością miło nie będzie wspominać zawodniczka z Rosji. Ksenia Kabłukowa została zdyskwalifikowana już w pierwszej serii konkursowej. Rosjanka miała na sobie kombinezon niezgodny z wytycznymi FIS-u. 

Program jutrzejszych zawodów

Sobota, 03.12.2016

14:00 – kwalifikacje 

15:00 – pierwsza seria konkursowa


  • Źródło: informacja własna / FIS
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Paulina Kukurenda