Aktualności

PŚ: Czas na pierwszy konkurs w Lillehammer [na żywo]

W sobotę 10 grudnia o godzinie 16.00 na skoczni HS 138 w Lillehammer rozpocznie się pierwszy z dwóch weekendowych konkursów indywidualnych Pucharu Świata. Na liście startowej widnieją nazwiska siedmiu polskich skoczków.

Przez piątkowe kwalifikacje, które odbyły się w towarzystwie silnego wiatru i ciągłej zmiany rozbiegu przebrnęło 50 skoczków z 13 państw świata.

Sztuka ta udała się też wszystkim naszym kadrowiczom. Jutro jako pierwszy na belce zasiądzie Aleksander Zniszczoł (3.), po nim Klemens Murańka (13.), następnie jako 23. Stefan Hula, 35. Piotr Żyła, 38. Dawid Kubacki i 39. Kamil Stoch. Jako ostatniego z Polaków z numerem 45. zobaczymy lidera naszej kadry Macieja Kota. Pełną listę startową można zobaczyć TUTAJ.

Pod znakiem zapytania stoi jedynie start Kamila Stocha, który po kwalifikacjach odczuwał ból w kolanie. Decyzja co do występu Polaka zapadnie w sobotę. 

Relacja live

Seria próbna rozpocznie się o godzinie 14.45, a o 16.00 konkurs indywidualny. Zobaczyć go będzie można w telewizji na kanale Eurosport 1 i TVP 1. Wyniki na bieżąco będzie można śledzić na skoki24.pl/live.

Program zawodów:

Sobota, 10 grudnia

14.45 – seria próbna

16.00 – konkurs indywidualny (na żywo: Eurosport 1, TVP 1)

Wyniki live:


  • źródło: fis-ski.com/ informacja własna
  • foto: Maja Gara

O autorze

Gabriela Szopa