Aktualności

PŚ Lillehammer: 62 skoczków na starcie [na żywo]

Już dzisiaj rozpocznie się rywalizacja skoczków w norweskim Lillehammer na skoczni HS 138. Na 62 zawodników, w tym siedmiu Polaków czekają dwie serie treningowe i kwalifikacje.

O godzinie 13.00 zaplanowane są 2 serie treningowe, a po nich o godzinie 15.30 będziemy śledzić rywalizację w kwalifikacjach przed konkursem sobotnim indywidualnym. Wyniki wszystkich zmagań będą dostępne poniżej oraz na skoki24.pl/live.

Lista startowa

Na starcie zobaczymy 62 zawodników z 15 państw. Rywalizację rozpocznie Marat Zhaparov z Kazachstanu.

Pierwszym z Polaków, który zasiądzie na belce startowej będzie Aleksander Zniszczoł (4.), następnie z numerem 23. Klemens Murańka, jako kolejny (35.) zaprezentuje się Stefan Hula, po nim (47.) Piotr Żyła, 50. Dawid Kubacki i 51. Kamil Stoch. W najlepszej dziesiątce wystartuje Maciej Kot (57.).

Jako ostatni na belce startowej zasiądzie Domen Prevc, który w ostatnim konkursie w Klingenthal wywalczył sobie koszulkę lidera.

Program zawodów w Lillehammer:

Piątek, 9.12.2016

13:00 – oficjalny trening

15:30 – kwalifikacje (na żywo: Eurosport 1)

Sobota, 10.12.2016

14:45 – seria próbna

16:00 – 1. seria konkursowa (na żywo: Eurosport 1, TVP1)

Niedziela, 11.12.2016

13:15 – kwalifikacje

15:00 – 1. seria konkursowa (na żywo: Eurosport 1, TVP1)

Wyniki na żywo: 

Lista startowa:

Nr startowyZawodnikKrajRok urodzenia
1ZHAPAROV Marat KAZ 1985
2AIGNER Clemens AUT 1993
3WANK Andreas GER 1988
4ZNISZCZOL Aleksander POL 1994
5KORNILOV Denis RUS 1986
6HVALA Jaka SLO 1993
7KOBAYASHI Ryoyu JPN 1996
8ZOGRAFSKI Vladimir BUL 1993
9AHONEN Janne FIN 1977
10PEIER Killian SUI 1995
11MATURA Jan CZE 1980
12GLASDER Michael USA 1989
13LAMY CHAPPUIS Ronan FRA 1993
14DEZMAN Nejc SLO 1992
15RHOADS William USA 1995
16NOMME Martti EST 1993
17HAUER Joachim NOR 1991
18SCHIFFNER Markus AUT 1992
19LANISEK Anze SLO 1996
20MUMINOV Sabirzhan KAZ 1994
21DESCHWANDEN Gregor SUI 1991
22VANCURA Tomas CZE 1996
23MURANKA Klemens POL 1994
24TROFIMOV Roman Sergeevich RUS 1989
25KARLEN Gabriel SUI 1994
26LARINTO Ville FIN 1990
27STURSA Vojtech CZE 1995
28HLAVA Lukas CZE 1984
29JOHANSSON Robert NOR 1990
30JANDA Jakub CZE 1978
31FORFANG Johann Andre NOR 1995
32BICKNER Kevin USA 1996
33SAKUYAMA Kento JPN 1990
34KOUDELKA Roman CZE 1989
35HULA Stefan POL 1986
36FANNEMEL Anders NOR 1991
37BOYD-CLOWES Mackenzie CAN 1991
38TEPES Jurij SLO 1989
39AMMANN Simon SUI 1981
40WELLINGER Andreas GER 1995
41LEYHE Stephan GER 1992
42TAKEUCHI Taku JPN 1987
43KASAI Noriaki JPN 1972
44ITO Daiki JPN 1985
45KLIMOV Evgeniy RUS 1994
46FREITAG Richard GER 1991
47ZYLA Piotr POL 1987
48STJERNEN Andreas NOR 1988
49HAYBOECK Michael AUT 1991
50KUBACKI Dawid POL 1990
51STOCH Kamil POL 1987
52GEIGER Karl GER 1993
53EISENBICHLER Markus GER 1991
54DESCOMBES SEVOIE Vincent FRA 1984
55KOFLER Andreas AUT 1984
56PREVC Peter SLO 1992
57KOT Maciej POL 1991
58KRAFT Stefan AUT 1993
59FETTNER Manuel AUT 1985
60TANDE Daniel Andre NOR 1994
61FREUND Severin GER 1988
62PREVC Domen SLO 1999


  • Źródło: informacja własna / FIS
  • Foto: Alicja Kosman / PZN

O autorze

Gabriela Szopa

Dodaj komentarz