Aktualności

PK Vikersund: Seria próbna dla Hilde

W serii próbnej poprzedzającej drugi w tym sezonie konkurs z cyklu Pucharu Kontynentalnego najlepiej wypadł Tom Hilde. Norweg wyprzedził Cene Prevca oraz Sigurda Nymoena Soeberga.

Hilde najlepszy

Tom Hilde skoczył 115,5 m, co było najlepszą próbą. 4 metry bliżej lądował wczorajszy triumfator – Cene Prevc, który wyprzedził Sigurda Nymoena Soeberga. 22-letni Norweg lądował na 114. metrze. Tuż za najlepszą trójką znalazł się Pius Paschke oraz Sebastian Colloredo. Zarówno Niemiec jak i podopieczny Łukasza Kruczka skoczyli po 108 metrów.

Wyniki Polaków

Najlepszym z biało-czerwonych okazał się siódmy Jan Ziobro (111 m). Dobrze zaprezentował się także Krzysztof Miętus, który uzyskał taką samą odległość jak Ziobro i znalazł się dwie lokaty niżej. Pozostali Polacy wypadli już nieco gorzej. Jakub Wolny (105 m) wraz ze Stanisławem Bielą (101 m) znaleźli się wespół na  29. pozycji, Bartłomiej Kłusek (107,5 m) zajął 33. miejsce, a Przemysław Kantyka (108,5 m) i Krzysztof Biegun (101 m) uplasowali się kolejno na 39., oraz 46. pozycji.

Pierwsza seria konkursowa ma rozpocząć się o godzinie 13:00. Zawody można obejrzeć na oficjalnej stronie Vikersund.


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Michał Kardynał