PŚ Lillehammer: Kamil Stoch wygrywa, Kot drugi!

Kamil Stoch po raz 16 w karierze na najwyższym stopniu podium! Reprezentant Polski wygrał niedzielne zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lillehammer (HS 138). Podopieczny Stefana Horngachera uzyskał 134 i 130,5 m, co dało mu  289,9 pkt. i miejsce na najwyższym stopniu podium. Drugą lokatę wywalczył Maciej Kot (289,3 pkt.), a trzecią Marku Eisenbichler (286,2 pkt.). Punkty do klasyfikacji generalnej zdobyło sześciu biało-czerwonych.

To był udany weekend dla polskich skoczków narciarskich. Po 5. miejscu Macieja Kota i 4. lokacie Kamila Stocha w sobotnich zmaganiach przyszedł czas na niedzielne zawody. Te okazały się dla reprezentantów Polski jeszcze lepsze.

W czołowej „10” znalazło się dwóch skoczków z naszego kraju. Oprócz zwycięskiego Kamila Stocha wysoką formę potwierdził Maciej Kot, który uzyskując 129,5 i 136 m został sklasyfikowany na 2. miejscu. Czołową trójkę uzupełnił Marku Eisenbichler.

Miejsca od 4. do 6. zajęli Daniel Andre Tande, Domen revc i Manuel Fettner.

W rundzie finałowej oglądaliśmy wszystkich polskich  zawodników, którzy zakwalifikowali się do konkursu. Pierwszy raz w sezonie punkty Pucharu Świata zdobył 22. Aleksander Zniszczoł, a towarzyszyli mu 19. Stefan Hula, 12. Dawid Kubacki i wspomnienia wcześniej Kot ze Stochem.

O pechu może mówić jedynie Piotr Żyła, który po swoim drugim skoku został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon.

Następne zawody Pucharu Świata w dniach 16-18 grudnia w szwajcarskim Engelbergu.