Aktualności

PŚ Pań Niżhny Tagił: Kolejne zwycięstwo Sary Takanashi

Podczas gdy skoczkowie rywalizowali w Norwegii, zawodniczki udały się do Rosji, aby wystartować w kolejnych zawodach Pucharu Świata. Niedzielne zmagania po raz kolejny wygrała Sara Takanashi, wyprzedzając dwie reprezentantki Austrii. 

Najlepsza trójka

Kolejna wygrana młodej Japonki, nie jest zaskoczeniem. Takanashi oddała skoki na odległość 92,5 oraz 98,5 metra, a jej łączna nota wyniosła 250,7 pkt. Drugiej miejsce w niedzielnym konkursie zajęła reprezentantka Austrii – Daniela Iraschko-Stolz (95,5 i 94,5 metra), która za dwa skoki zgromadziła 244,1 pkt. Podium uzupełniła kolejna z Austriaczek – Jacqueline Seifriedsberger, która dwukrotnie lądowała na 93,5. metrze, co dało jej 237 punktów. 

Kolejne miejsca 

Tuż za podium została sklasyfikowana Maren Lundby. Norweżka w pierwszej serii poszybowała na 93. metr, a w drugiej skoczyła 91,5 metra. Piątą lokatę zajęła reprezentantka gospodarzy – Irina Avvakumova (89 i 91 metrów), a pozycja szósta przypadła skoczki z Francji – Lucile Morat (86 oraz 85,5 metra). Czołową ,,10” uzupełniły: Ema Klinec, Yuki Ito, Katharina Althaus oraz Sarah Hendrickson. 

Pełne wyniki konkursu: 


O autorze

Justyna Gorzkowska