Aktualności

Anna Rupprecht z poważną kontuzją kolana

O ogromnym pechu może mówić Anna Rupprecht. 19-letnia skoczkini pochodząca z Niemiec bardzo dobrze weszła w aktualny sezon zimowy, lecz podczas jednego ze skoków doznała kontuzji kolana, która wykluczy ją z rywalizacji na prawie cały rok.

Solidny początek sezonu

Rupprecht zaliczyła bardzo udany początek sezonu zimowego. Niemka w Lillehammer stanęła na najniższym stopniu podium, co jest jej najlepszym wynikiem w karierze. Drugiego dnia zajęła 9. pozycje, a w miniony weekend wywalczyła 13. i 12. miejsce w Niżnym Tagile. Wyniki te sprawiły, iż 19-latka stała się tymczasową liderką reprezentacji Niemiec jeśli chodzi o klasyfikacje generalną, gdyż plasuje się na ósmej lokacie, wyprzedzając m.in Katharine Althaus oraz Carine Vogt.

Zerwane więzadła

Mimo wysokiej formy Anna jak na razie nie poprawi swojego dorobku, ponieważ czeka ją teraz 10 miesięcy przerwy od skoków. Rupprecht nabawiła się tej uciążliwej kontuzji podczas drugiego skoku w niedzielnych zawodach w Niżnym Tagile. Niemka miała problemy z lądowaniem, po czym złapała się za kolano. Wszystko wskazywało na zerwanie więzadeł w lewym kolanie, a potwierdzenie tej diagnozy nastąpiło podczas poniedziałkowych badań wykonanych w klinice w Monachium.


  • Źródło: remszeitung.de
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Michał Kardynał