Aktualności

Kolejna nagroda dla Prevca

Kolejna nagroda trafiła do jednego z braci Prevc. Tym razem najstarszy Peter, który w zeszłym sezonie wywalczył Kryształową Kulę, a obecnie w Pucharze Świata radzi sobie nieco gorzej, został uznany za sportowca roku 2016 w Słowenii.

Poprzedni sezon zimowy bezapelacyjnie należał do Petera Prevca. Słoweniec w Planicy odebrał Kryształową Kulę za zajęcie 1. miejsca w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata oraz Małą Kryształową Kulę za loty narciarskie. Prevc nie miał sobie równych także podczas 64. Turnieju Czterech Skoczni, gdzie również zajął najwyższą lokatę. 

Sukcesy te zostały docenione w ojczyźnie Petera Prevca. Został on wybrany „Sportowcem Roku 2016” w Słowenii. Skoczek narciarski wygrał zestawienie znaczną ilością głosów. Za wyróżnieniem dla 24-latka opowiedziało się 266 sportowych dziennikarzy, a drugi Vasilij Zbogar zdobył 124 głosy. 

Patrząc na obecne wyniki w Pucharze Świata „Sportowcem Roku 2017” w Słowenii może zostać wybrany również Prevc, ale Domen – młodszy brat Petera, który obecnie zajmuje pierwszą lokatę w klasyfikacji generalnej PŚ. 

Tak Peter Prevc prezentował się podczas uroczystej gali wręczenia nagród:


 


  • Źródło: FIS
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Kacper Kolenda