Aktualności

Zielone światło dla Turnieju Czterech Skoczni 2016/17!

Międzynardowa Federacja Narciarska FIS podała niedawno, że nie ma zastrzeżeń co do przygotowań do organizacji Turnieju Czterech Skoczni w sezonie 2016/17. Według informacji podanej przez organizatorów w czwartek, skoki w Oberstdorfie, Garmisch-Partenkirchen, Innsbrucku oraz w Bischofshofen są bezpieczne i zostaną zorganizowane planowo. Przypominamy, że TCS 2017 odbywać się ma w dniach 29.12.2016 – 6.01.2017 i rozpocząć się ma inauguracyjnymi zawodami na skoczni Schattenbergschanze w niemieckim Oberstdorfie. 

Turniej Czterech Skoczni 2017 odbędzie się zgodnie z planem – taką informacją podała Międzynarodowa Informacja Narciarska FIS w czwartek. Zgodnie z zapewnieniem organizatorów, nie ma przeciwwskazań technicznych co do organizacji konkursów indywidualnych oraz poprzedzających ich kwalifikacji. Mimo braku dużej ilości śniegu zarówno w Niemczech jak i w Austrii, chłodne noce oraz niskie temperatury w ciągu dnia pozwoliły na odpowiednie przygotowanie obiektów.

„Byliśmy w stanie produkować wystarczającą ilość śniegu do zapełnienia wszystkich potrzeb związanych z przygotowaniem wszystkich skoczni wchodzących w skład Turnieju Czterech Skoczni. Obecnie rozpoczęły się finalne prace nad skoczniami w Oberstdorfie, Garmisch-Partenkirchen oraz w Bischofschofen” -zapewnia Michael Maurer, dyrektor Turnieju Czterech Skoczni oraz szef klubu sportowego Partenkirchen.

Prace nad skocznią w Innsbrucku rozpoczną się dopiero w przyszłym tygodniu (co spowodowane było wykorzystywaniem obiektu przez austriacką kadrę narodową w ostatnim czasie).

Dobre wyniki zarówno reprezentantów Niemiec jak i Austrii napawają organizatorów do pozytywnego patrzenia na, organizowane przez nich, konkursy. Trzecie miejsca zarówno Markusa Eisenbichlera oraz Stefana Krafta, drugie miejsce Niemców i trzecie Austriaków w pierwszym konkursie drużynowym w Klingenthal, początkowe triumfy Severina Freunda czy dzisiejsza wygrana Michaela Hayboecka w kwalifikacjach do konkursu indywidualnego w Engelbergu, napawają optymizmem. Zapewne będzie to również dobrym bodźcem przy sprzedaży biletów, która już trwa od jakiegoś czasu.

„Biorąc 14 grudnia 2016 roku za finał prac [moment, w którym skocznia oczekuje na rekomendację komisji FIS – przyp. red.] nałożyliśmy na siebie największe oczekiwania od lat. Fani zdecydowanie powinni więc zakupić bilety po przystępnych cenach”  -twierdzi Stefan Huber, sekretarz generalny komitetu organizacyjnego w Oberstdorfie.


  • Źródło: fis-ski.com
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Marta Wawrzyniak