Aktualności

Gregor Schlierenzauer wraca do Pucharu Świata!

Wisła może być pierwszym miejscem startu Gregora Schlierenzauera po wielomiesięcznej przerwie od skoków narciarskich. 26-latek ma w najbliższy poniedziałek trenować w Engelbergu z resztą austriackiej drużyny. 

Trener Heinz Kuttin mimo braku pewności co do przyszłości Schlierenzauera trzymał dla niego miejsce w kadrze. – Gregor potrzebuje teraz głównie czasu. Za nim poważna kontuzja kolana. Naszym celem będzie doprowadzenie go do najwyższego możliwego poziomu, biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności – przyznaje szkoleniowiec. 

Nowy menadżer utalentowanego zawodnika – Hubert Neuper – powiedział na łamach dziennika „Die Presse”, że Schlierenzauer wróci do międzynarodowej rywalizacji podczas Pucharu Świata w Wiśle. 

Przypomnijmy, że czterokrotny medalista olimpijski ma za sobą ciężki rok. Najpierw zawiesił karierę z powodu wypalenia. – Podjęcie obu decyzji nie przyszło mi łatwo. Muszę jednak przyznać, że ciężar, który na mnie spoczywał, był zbyt trudny do udźwignięcia – mówił wtedy Austriak

Następnie Schlierenzauer doznał kontuzji kolana podczas jazdy na nartach w wolnym czasie, przeszedł zabieg i rehabilitację. Pierwsze skoki po kilkumiesięcznej przerwie oddał na początku listopada w Hinzenbach. 

Polscy kibice skoków narciarskich z pewnością ucieszą się z powrotu Austriaka na zawody w rodzinnym mieście Adama Małysza. Informacje o sprzedaży biletów na Puchar Świata w Wiśle, który odbędzie się w dniach  13-15 stycznia, znajdziecie TUTAJ


  • Źródło: skispirngen.com
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Przemysław Krawiec