Aktualności

Skoczkowie trenują na Wielkiej Krokwi w Zakopanem [foto]

Autor Skoki24.pl

Wielka Krokiew w Zakopanem ma już za sobą pierwszy etap modernizacji, czyli wymianę rozbiegu i w ubiegłym tygodniu otrzymała krajowy certyfikat pozwalający na organizowanie na niej zawodów. Międzynarodowa homologacja ma przyjść lada dzień. We wtorek, 20 grudnia po raz pierwszy obiekt przetestowali skoczkowie, a wśród nich Kadra Narodowa A.

Podopieczni trenera Stefana Horngachera rozpoczęli we wtorek trzydniowe zgrupowanie w Zakopanem. W porannym treningu towarzyszyli im czterej przedskoczkowie, którymi opiekował się trener Tomasz Pochwała. Pierwszy skok na zmodernizowanej Wielkiej Krokwi im. Stanisława Marusarza (HS-134) oddał Wojciech Marusarz – nazwisko wszak zobowiązuje. Trening przebiegł bardzo sprawnie. W Zakopanem panuje prawdziwa, mroźna zima i dlatego też skocznia była doskonale przygotowana na przyjęcie najlepszych polskich zawodników.

Modernizację obiektu pozytywnie ocenia trener główny Kadry Narodowej A. – Skocznia wygląda naprawdę świetnie, a nowy rozbieg jest bardzo dobry. Nie ma dużej zmiany, ale trochę inaczej się teraz skacze, leci nieco niżej nad zeskokiem. Będziemy teraz analizować materiały video z treningu i przyjrzymy się lepiej jak to wygląda. To dobra skocznia, dobry profil i pozytywnie oceniam modernizację obiektu. Dziś wszystko było doskonale przygotowane na nasz trening i chciałbym podziękować wszystkim osobom, które się do tego przyczyniły. Wykonały naprawdę super pracę, jestem bardzo pozytywnie zaskoczony – komentuje trener Stefan Horngacher.

Po ostatnim treningu w Zakopanem poznamy skład na Turniej Czterech Skoczni.

– Nie wszyscy skoczkowie będą mogli wziąć udział w Mistrzostwach Polski, bo część będzie już w tym czasie w drodze na zawody Pucharu Kontynentalnego w Engelbergu. W związku z tym w najbliższy czwartek przeprowadzimy kwalifikacje do Turnieju Czterech Skoczni. Pięciu skoczków jest już pewnych wyjazdu, są to: Kamil Stoch, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Piotr Żyła i Stefan Hula. Decyzja o tym, kto dopełni składu na turniej, zapadnie po kwalifikacjach – dodał szkoleniowiec Kadry Narodowej A.

Czwartkowy (22 grudnia) trening będzie otwarty dla przedstawicieli mediów. Kilka dni później, 26 grudnia po raz pierwszy na zmodernizowanym obiekcie przeprowadzone zostaną zawody. Najlepsi polscy skoczkowie narciarscy zmierzą się w Konkursie Świątecznym – Mistrzostwach Polski Seniorów.

Fotorelacja z treningu:

(fot. Alicja Kosman / PZN)


  • Autor komunikatu: Alicja Kosman / PZN
  • Foto: Alicja Kosman / PZN

O autorze

Skoki24.pl

Portal o skokach narciarskich.