Aktualności

Kamil Stoch umocnił się na pozycji lidera Pucharu Świata!

Za nami emocjonujący weekend w Wiśle, który polskim kibicom po raz kolejny przyniósł mnóstwo radości. Trzecie zwycięstwo z rzędu odniósł Kamil Stoch, który jest obecnie największym faworytem nadchodzącego konkursu w Zakopanem.

Kamil Stoch umocnił się na pozycji lidera w klasyfikacji generalnej PŚ, którą wywalczył zaledwie dzień wcześniej. Polak zgromadził dotychczas 833 punkty, a jego przewaga nad drugim Danielem-Andre Tande (767 pkt) wynosi 66 pkt. Norweg przed niedzielnym konkursem zajmował w klasyfikacji trzecią pozycję, ale zajęcie drugiego miejsca pozwoliło mu wyprzedzić Domena Prevca (751), który obecnie traci do niego 16 pkt.

Na czwartym miejscu w dalszym ciągu plasuje się Stefan Kraft, który powiększył swoją przewagę nad Maciejem Kotem. Polak wywalczył dotychczas 502 pkt, natomiast dorobek Austriaka wynosi obecnie 640 pkt. Kot z kolei wzmocnił swoją pozycję nad Michaelem Hayboeckiem (457 pkt), którego wyprzedza już o 45 pkt.

Siódmy Manuel Fettner traci do swojego rodaka 13 pkt. Bez zmian także na pozostałych miejscach w czołowej „dziesiątce” Pucharu Świata. Za Fettnerem plasuje się Markus Eisenbichler, który na koncie ma obecnie 414 pkt. Miejsce dziewiąte należy do Piotra Żyły, który zgromadził 337 pkt. Mimo nieobecności w Wiśle, miejsce wśród dziesięciu najlepszych zawodników utrzymał Severin Freund (309 pkt).

Podczas niedzielnego konkursu punktów nie zdobył Dawid Kubacki (180 pkt), jednak nie odbiło się to na jego pozycji w klasyfikacji generalnej i w dalszym ciągu zajmuje on miejsce 20. O dwie pozycje spadł natomiast Stefan Hula (103 pkt), który przed drugim konkursem w Wiśle zajmował 24. miejsce. Spadek zaliczyli również Jan Ziobro (29 pkt), który obecnie zajmuje 38. pozycję, Aleksander Zniszczoł (46. miejsce, 9 pkt) oraz Klemens Murańka (52. miejsce, 4 pkt).


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Alicja Kosman / PZN

O autorze

Paulina Dziembała