Aktualności

PŚ w Oberstdorfie: Kamil Stoch najlepszy w serii próbnej!

Kamil Stoch okazał się najlepszy w serii próbnej poprzedzającej pierwszy w tym sezonie konkurs w lotach narciarskich. Na przebudowanej skoczni w niemieckim Oberstdorfie (HS225) Polak nie miał sobie równych, wylądował na 224. metrze. Pozostali reprezentanci Polski uplasowali się w drugiej i trzeciej dziesiątce. 

Kamil Stoch w serii próbnej poszybował z 23. belki na odległość 224 metrów i wyprzedził Austriaka Stefana Krafta (212 m z 23. platformy), i Niemca Andreasa Wellingera (224 m z 27. belki). Co ciekawe, dla tego ostatniego osiągnięty wynik jest nowym rekordem życiowym. Na kolejnych miejscach uplasowali się Markus Eisenbichler (224,5 m z 27. platformy), Gregor Schlierenzauer (220,5 m z 25. belki), Michael Hayboeck (216,5 m z 23. platformy) i Domen Prevc (208,5 m z 23. belki).

Jan Ziobro skokiem na odległość 216 metrów z 25. belki startowej ustanowił nowy, już czwarty w ten weekend, rekord życiowy. Rezultat ten pozwolił tu na uzyskanie ósmej pozycji.

W czołowej dziesiątce znaleźli się także Jurij Tepes (215,5 m; 25. platforma) i Richard Freitag (209,5 m; 27. belka).

Pozostali Polacy zameldowali się w drugiej i trzeciej dziesiątce. Dwunaste miejsce zajął Maciej Kot (200,5 m z 23. belki), szesnasty był Piotr Żyła (197,5 m z 27. platformy), osiemnasty Dawid Kubacki (196,5 m z 25. belki), zaś dwudziesty piąty – Stefan Hula (186 m z 25. platformy).

Za około 15 minut początek pierwszej serii konkursowej. Transmisja w TVP 1 oraz Eurosport 1.

LokataNazwisko, ImięOdległośćŁączna nota
1Stoch, Kamil224.0163.0
2Kraft, Stefan212.0155.7
3Wellinger, Andreas224.0154.6
4Eisenbichler, Markus224.5150.0
5Schlierenzauer, Gregor220.5148.8
6Hayboeck, Michael216.5148.1
7Prevc, Domen208.5147.0
8Ziobro, Jan216.0143.4
9Tepes, Jurij215.5142.1
10Freitag, Richard209.5140.9
11Tande, Daniel Andre205.5140.8
12Kot, Maciej200.5136.7
13Johansson, Robert210.5133.6
14Vassiliev, Dimitry201.0129.4
15Fettner, Manuel206.0128.8
16Zyla, Piotr197.5127.5
17Damjan, Jernej198.5125.3
18Kubacki, Dawid196.5121.4
19Geiger, Karl189.5119.4
20Stjernen, Andreas190.5118.6
21Kornilov, Denis191.5117.6
22Leyhe, Stephan191.5116.4
23Klimov, Evgeniy183.5115.0
24Vancura, Tomas191.5114.2
25Paschke, Pius179.0106.5
25Hula, Stefan186.0106.5
27Rhoads, William183.0104.3
28Descombes Sevoie, Vincent179.5103.9
29Ahonen, Janne178.0103.4
30Bickner, Kevin180.5103.2
31Prevc, Cene179.5102.7
32Kobayashi, Junshiro176.596.2
33Glasder, Michael160.589.2
34Wank, Andreas165.589.1
35Matura, Jan166.088.3
36Kobayashi, Ryoyu167.087.5
37Nurmsalu, Kaarel163.082.9
38Lanisek, Anze138.057.3
39Prevc, Peter122.051.1
DNSKasai, Noriaki--

  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Marta Wawrzyniak

Dodaj komentarz