PŚ Pyeongchang: Stefan Kraft triumfuje, Kamil Stoch trzeci!

Stefan Kraft okazał się zwycięzcą pierwszego z dwóch konkursów w koreańskim Pyeongchang. Austriak o 13,7 punktu wyprzedził Niemca Andreasa Wellingera. Tuż za nim uplasował się Kamil Stoch. Pięciu Polaków punktowało.

Stefan Kraft zwycięzcą

Pierwsze w historii zawody Pucharu Świata w Korei pewnie wygrał Stefan Kraft. Skokami na odległość 138 m oraz 137,5 metra wyprzedził Andreasa Wellingera aż o 13,7 punktów. Podium uzupełnił Kamil Stoch, który na olimpijskim obiekcie uzyskał 126,5 m w pierwszym skoku, a aż 134 metry w drugim. Czwarty był Anze Lanisek, a piąty Stephan Leyhe.

Miejsca Polaków

Konkurs został przeprowadzony w dość loteryjnych warunkach. Dawid Kubacki, który po pierwszej serii był 28. (124,5 m), drugi skok miał znacznie lepszy, bo 130,5 metra. Nowotarżanin zmagania ukończył na 19. miejscu. Jan Ziobro w porównaniu do pierwszej serii (129,5 m) spisał się nieco gorzej, bo finałowy skok sprawił, że zmagania zakończył na ostatnim punktowanym miejscu (121,5 m). Kolejny na belce pojawił się Piotr Żyła, który także nie poprawił się w drugiej serii. 122,5 metra dało mu dopiero 27. miejsce. Maciej Kot po skokach na odległość 131 m oraz 127 m uplasował się na 7. miejscu.