Aktualności

MŚ Lahti: Stefan Kraft podwójnym mistrzem świata, Piotr Żyła trzeci!

Stefan Kraft podwójnym mistrzem świata. Austriak dwukrotnie oddał skok na odległość 127,5 m. Andreas Wellinger zajął drugie miejsce, a Piotr Żyła kończy rywalizację z brązowym medalem. Czterech Polaków w „8”.

Kraft ponownie złoty, Żyła na podium

Stefan Kraft wpisuje się do historii skoków narciarskich, jako jeden z niewielu zdołał wygrać na MŚ zarówno na skoczni normalnej, jak i dużej. Austriak oddał dziś dwie próby, które zmierzono na odległość 127,5 m, wygrał on z Andreasem Wellingerem o 1,3 pkt.

Piotr Żyła brązowym medalistą mistrzostw świata. W serii finałowej Polak oddał najdłuższy skok – 131 m. To jeden z największych sukcesów Piotra Żyły w karierze.

Za podium zameldowało się dwóch Norwegów – Andreas Stjernen (129,5 m, 129 m / 276,1 pkt.) i Anders Fannemel (123,5 m, 127 m / 268,8 pkt.).

Maciej Kot ukończył konkurs, jak i same mistrzostwa świata na skoczni dużej na 6. miejscu. Polak skoczył dziś kolejno 123,5 m oraz 126,5 m. Siódme miejsce zajął Kamil Stoch (127,5 m, 124,5 m / 264,8 pkt.), ósmy był zaś Dawid Kubacki (128,5 m, 123 m / 263,8 pkt.).

W najlepszej „10” znalazł się także 9. Peter Prevc (128 m, 124,5 m / 263,7 pkt.), który był jednym z faworytów do wygrania w tych zawodach oraz 10. Daniel Andre Tande (121,5 m, 129,5 m / 261,3 pkt.).

Konkurs drużynowy

Już w sobotę konkurs drużynowy, w którym pokładamy największe nadzieje medalowe z uwagi na prowadzenie Polaków w klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów. Skład poszczególnych reprezentacji podany zostanie po piątkowych treningach, a konkurs rozegrany zostanie 4. marca br. o godzinie 16:15.