Aktualności

Stefan Kraft zwycięzcą Raw Air, Kamil Stoch drugi [klasyfikacja]

Ostatni decydujący indywidualny konkurs turnieju Raw Air był bardzo zaskakujący i zapewnił wszystkim dużo niezapomnianych emocji. Wyniki dzisiejszych zawodów pozamieniały miejsca całej czołowej trójki. Triumfatorem całego cyklu został Stefan Kraft, a na drugim miejscu znalazł się rewelacyjny Kamil Stoch. W klasyfikacji generalnej PŚ na pozycji lidera nie zaszła żadna zmiana, ale nasz skoczek zmniejszył stratę właśnie do prowadzącego Austriaka.  

Klasyfikacja Raw Air

Stefan Kraft jako pierwszy skoczek w historii został laureatem „morderczego” turu norweskiego.  Na jego koniec uzyskał 2298.1 punktów. Na drugie miejsce po dzisiejszej znakomitej wygranej wskoczył „czarny koń” całego cyklu, czyli Kamil Stoch. Finalnie triumfator turu wyprzedził naszego zawodnika o 25.5 punktów. Czołową trójkę zapełnił jeszcze przegrany tego turnieju, czyli Andreas Wellinger, który po pierwszej serii był liderem, ale po drugim bardzo słabym skoku utracił szansę na wygraną i utrzymacie tej pozycji. Stracił on do prowadzącego 46.8 punktów.

Miejsce tuż za podium przypadło natomiast Andreasowi Stjernenowi , który zdobył 2210.1 pkt. Piątą pozycją zadowolić musiał się Peter Prevc (2180.4 pkt.). Kolejne lokaty w „dziesiątce” zajęli Johann Andre Forfang, Maciej Kot, Noriaki Kasai, Robert Johansson oraz Daiki Ito.

Pozostali podopieczni Stefana Horgnachera, czyli Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Jan Ziobro, Klemens Murańka oraz Stefan Hula ostatecznie znaleźli się na : 14, 18, 58, 64 i 78 pozycji.

Klasyfikacja generalna PŚ

Żółty plastron utrzymuje Stefan Ktaft, który zgromadził 1465 punktów. Podopieczny Heinza Kuttna jeśli myśli o wygranej w klasyfikacji indywidualnej musi zacząć się pilnować, bo Kamil Stoch nie odpuszcza i będzie walczyć do samego końca. Zdobycie drugiej Kryształowej Kuli w swojej karierze przez naszego mistrza z Zębu jest wciąż realne, ponieważ po dzisiejszej wygranej traci do Austriaka 31 punktów. Na podium nadal utrzymuje się Norweg Daniel Andre Tande, który na swoim koncie ma 1181 punktów.

Na czwartej pozycji znajduje się Andreas Wellinger (1001 pkt.), a piąte miejsce cały czas przypada do Macieja Kota (945 pkt.). Następne lokaty zajmują Domen Prevc, Michael Hayboeck, Markus Eisenblichler, Manuel Fettner oraz Peter Prevc.

Nasi kolejni rodacy Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Jan Ziobro, Stefan Hula, Aleksander Zniszczoł oraz Klemens Murańka plasują się kolejno na : 11, 18, 31, 32, 61 i 65 miejscu.

Kolejne konkursy kończące już niestety Puchar Świata dopiero w następny weekend w Planicy (24-26 marca).


  • Źródło : informacja własna / fis-ski.com
  • Foto: Alicja Kosman / PZN

O autorze

Natalia Furman