Aktualności

Line Jahr zakończyła karierę!

Sezon 2016/2017 w skokach narciarskich powoli dobiega końca. Zakończenie okresu rywalizacji to dla wielu zawodników moment, w którym rozważają kontynuowanie kariery lub jej zakończenie. Decyzje o odwieszeniu nart na przysłowiowy kołek podjęła Line Jahr – jedna z najbardziej doświadczonych skoczkiń narciarskich.

Koniec przygody ze skokami z przyczyn zdrowotnych

Na łamach norweskiego portalu bygdeposten.no, 33-latka wyznała, że jest zmuszona do podjęcia takiej decyzji z powodu kolana, które nie funkcjonuje prawidłowo.

– Teraz czeka mnie operacja, po której kolano ma być doprowadzone go do tak dobrego stanu, jak to tylko możliwe. Chcę, aby działało dobrze przez dalszą część mojego życia. To dla mnie w tym momencie najważniejsze. 

Wsparcie drużyny

Mimo że Norweżka nie będzie już startować w zawodach, to koleżanki z teamu liczą na jej pomoc i doświadczenie. Jednocześnie zapewniają, że na skoczni będzie im jej brakować. Na swoim koncie na Facebooku skoczkini Maren Lundby w bardzo ciepłych słowach wypowiedziała się na temat swojej rodaczki.

Krótka biografia

Line Jahr trzykrotnie wygrywała konkursy z cyklu Pucharu Kontynentalnego. W 2011 roku wystartowała w pierwszym konkursie Pucharu Świata Pań w historii. Zdobyła wtedy pierwsze punkty w klasyfikacji PŚ, zajmując 28 miejsce. Podczas Igrzysk Olimpijskich w Soczi skoczkini ukończyła rywalizację na 9 lokacie. Największym osiągnięciem jakim może się poszczycić to srebrny medal wywalczony w konkursie drużyn mieszanych podczas Mistrzostw Świata w Falun w 2015 roku.

Redakcja Skoki24.pl życzy Line Jahr powrotu do zdrowia i sukcesów w dalszym życiu!


  • Źródło: bygdeposten.no, Facebook
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Natalia Kicka