Aktualności

Piotr Żyła: „Kamil to najlepszy skoczek na świecie”

Kamil Stoch podczas finałowej serii konkursu drużynowego w Planicy oddał świetny skok na odległość 251,5 m. Obecny na konferencji prasowej Piotr Żyła nie krył zadowoleni z sukcesu swojego kadrowego kolegi: – Wspaniały skok Kamila. Po tej próbie byliśmy bardzo szczęśliwi, gdyż początek zawodów nie układał się dla nas perfekcyjnie. To cały Kamil – najlepszy skoczek na świecie. 

Chociaż w sobotnich zawodach Polacy nie stanęli na najwyższym stopniu podium, to podczas całego sezonu byli nie do pokonania. Reprezentacja prowadzona przez Stefan Horngachera już dziś zapewniła sobie zwycięstwo w Pucharze Narodów 2016/2017.  – Cały sezon był dla nas bardzo udany. Wszyscy pracowali ciężko i jesteśmy bardzo szczęśliwi – dodał Piotr Żyła. 

Na konferencji byli również obecni Robert Johanson i Karl Geiger.

Norweg przyznał, że dzień na Velikance świetnie się dla niego rozpoczął i jeszcze lepiej zakończył. – To był dla mnie udany dzień. Najpierw świetny skok w serii próbnej, potem dobry rezultat całej drużyny. Mogliśmy pokazać nasze umiejętności w lotach narciarskich – stwierdził przedstawiciel zwycięskiej drużyny. 

Z kolei skoczek z Niemiec został zapytany o swój skok na odległość 243,5 m, który był najlepszym wynikiem wśród podopiecznych Wernera Schustera. – Nie spodziewałem takiego skoku. Byłem zaskoczony, że trwa on tak długo. To były naprawdę duże emocje, a publiczność również wspaniale nas dopingowała. Jestem naprawdę szczęśliwy, że mogłem dziś skakać z kolegami z drużyny. 


  • Źródło: informacja własna
  • Korespondencja z Planicy: Justyna Gorzkowska i Przemysław Krawiec
  • Foto: Justyna Gorzkowska

O autorze

Przemysław Krawiec