Aktualności

Stefan Kraft: „Próbowałem pobić rekord skoczni”

planica2260-10

Końcówka sezonu 2016/2017 miała jednego głównego bohatera. Był nim Stefan Kraft, który wygrywając dwa indywidualne konkursy lotów narciarskich w Planicy zapewnił sobie triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Jak czuje się zdobywca Kryształowej Kuli? 

– To był perfekcyjny występ. Próbowałem w konkursie pobić rekord skoczni, ale dziś to nie było możliwe (śmiech). Mimo wszystko moje skoki dały mi wiele radości i były naprawdę dobre. Te wyniki są dla mnie absolutnie satysfakcjonujące – przyznał po zawodach Austriak.

Ostateczna różnica między Stefanem Kraftem a drugim Kamilem Stochem wyniosła 141 pkt. Podopieczny Heinza Kuttina zwraca uwagę także na inny aspekt rywalizacji. – Jako drużyna zrobiliśmy bardzo dobrą pracę – mówi 23-latek. 

Na zakończenie Kraft pozytywnie wypowiedział się o słoweńskiej miejscowości, gdzie co roku odbywa się zakończenie Pucharu Świata. – Atmosfera w Planicy jest jak zawsze wspaniała. Przyjeżdżają tu skoczkowie z rodzinami, całe sztaby szkoleniowe, wspaniali kibice i wszyscy razem tworzymy naprawdę coś wyjątkowego. Dziękuję wszystkim za to co mogłem odczuć tu w Planicy, jak i podczas całego sezonu. 


  • Źródło: informacja własna
  • Korespondencja z Planicy: Justyna Gorzkowska i Przemysław Krawiec
  • Foto: Justyna Gorzkowska

O autorze

Przemysław Krawiec