Aktualności

Toni Nieminen z powodów problemów finansowych sprzedaje swoje medale

Zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni, trzykrotny medalista olimpijski oraz zdobywca Pucharu Świata  dziś jest na skraju bankructwa. Były fiński skoczek narciarski Toni Nieminen wystawił na aukcję swoje olimpijskie medale. Jak sam powiedział, głównym powodem tej decyzji był brak środków do życia.

Na aukcję zostały wystawione dwa złote medale z dużej skoczni i konkursu drużynowego, oraz jeden ze skoczni normalnej. Toni skomentował swoje postanowienie w rozmowie z dziennikiem „Iltalehti” – To nie była łatwa decyzja, lecz znalazłem się w takiej sytuacji, że potrzebuję każdej monety. Nie mam żadnych środków, a muszę przecież jakoś żyć. Jeżeli ktoś marzy o złotym medalu olimpijskim, to najłatwiej jest go kupić.

Ceny wywoławcze rozpoczynały się od 2,5 tysiąca euro za złote i 2 tysiące za brązowy. We wtorek cena złotych medali doszła do 6650, a brązowego do 4500 euro. Aukcja internetowa ma  zakończyć się 7 maja o godzinie 17.

Toni Nieminen oprócz zdobytych medali, ma na swoim koncie jeszcze jedno duże osiągnięcie. Fin zapisał się w historii skoków narciarskich jako pierwszy zawodnik, który przekroczył odległość 200 metrów. 17 marca 1994 roku na skoczni w Planicy poszybował na odległość 203 m.

Toni Nieminen swoją karierę zakończył w 2002 roku po zimowych igrzyskach w Salt Lake City.


  • Źródło: interia.pl 
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Asia Ciciora