Aktualności

Startuje LGP. Kto poskacze w Wiśle?

Wielkimi krokami zbliża się tegoroczna edycja Letniej Grand Prix. W czwartkowych kwalifikacjach do konkursu indywidualnego weźmie udział aż dwunastu Polaków. Zobaczcie, kto pojawi się na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle.

Debiutant w składzie Polaków

Po czterodniowym zgrupowaniu w Wiśle i pierwszych konkursach LPK w Kranju, gdzie wygrał dwukrotnie Klemens Murańka, poznaliśmy nazwiska dwunastu skoczków, którzy mają zapewniony start podczas Letniej Grand Prix w Beskidach. 

W Wiśle wystąpią: Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Jan Ziobro, Stefan Hula, Jakub Wolny, Klemens Murańka, Krzysztof Miętus, Przemysław Kantyka, Aleksander Zniszczoł oraz Paweł Wąsek. 

Dla ostatniego z wymienionych zawodników będzie to debiut w zawodach najwyższej rangi. Paweł Wąsek to zwycięzca klasyfikacji generalnej cyklu FIS Cup w sezonie 2016/2017. 

Japonia w okrojonym składzie

Kraj Kwitnącej Wiśni w pierwszych konkursach sezonu letniego wystartuje w zupełnie innym składzie niż zazwyczaj. Junshiro Kobayashi i Kento Sakuyama to jedyni skoczkowie narciarscy, którzy w sezonie 2016/2017 punktowali w Pucharze Świata.

Japonię reprezentować będą także Yumu Harada, Kenshiro Ito, Naoki Nakamura i Yukiya Sato.  

Francuski akcent na LGP w Wiśle

Vincent Descombes Sevoie to zawodnik, który podczas zimowych konkursów w ramach PŚ zajął ostatecznie 16. miejsce w klasyfikacji generalnej. Francuz do Polski wyrusza wraz z trenerem i weźmie on udział w czwartkowych treningach i kwalifikacjach do konkursu indywidualnego.

Z racji na zbyt małą liczbę zawodników, reprezentacja Francji nie wystartuje w rywalizacji drużynowej.

Składy Finlandii i Szwajcarii

Na skoczni im. Adama Małysza będziemy mieli przyjemność zobaczyć także skoczków z Finlandii i Szwajcarii. Pierwszy z wymienionych krajów reprezentować będzie Jarkko Maeaettae, Ville Larinto, Antti Aalto oraz Eetu Nousiainen.

W przypadku Szwajcarii zobaczyć będzie można Simona Ammanna, Gregora Deschwandena, Gabriela Karlena i Killiana Peiera. 

Pozostałe składy ekip na LGP będą podane wkrótce. Będziemy o nich informować. 


  • Źródło: informacja własna 
  • Foto: Kacper Kolenda

O autorze

Paulina Kukurenda