Porady dla kolekcjonerów przez Wisłą

Kolekcjonowanie autografów skoczków narciarskich rozpowszechniło się na cały świat. Letnia Grand Prix w Wiśle to idealna okazja do powiększenia swojej kolekcji o cenne podpisy bądź zrobienia sobie zdjęcia z idolem. Co zrobić aby tego dokonać?

Szczęśliwe sektory – A3, A4 i A8

Skocznia im. Adama Małysza w Wiśle dysponuje na zawodach LGP aż ośmioma sektorami, jednak są wśród nich trzy, w których szansa na zdobycie wymarzonego podpisu jest największa. Sektory siedzące A3 i A4 to miejsca skąd widok na zeskok i całą skocznię jest wspaniały. Ogromnym plusem są schody po których poruszają się skoczkowie po oddaniu próby w celu powrotu do domku. Warto mieć na uwadze, że czwartkowe treningi i kwalifikacje to najlepszy czas, aby zatrzymać zawodnika i poprosić go o zdjęcie lub podpis na przygotowanych zdjęciach czy w zeszycie. 

Widok na beskidzki obiekt z sektora stojącego A8 niewątpliwie jest najgorszy ze wszystkich ale jest to miejsce, które idealnie nadaje się do powiększenia kolekcji autografów. Po otwarciu bram, miejsca przy barierkach znikają w błyskawicznym tempie, a kibice są w stanie wystać całe zawody czy też kwalifikacje byleby na końcu wziąć od któregoś ze skoczków kartę z podpisem.

Gdzie poza skocznią?

Wszyscy zawodnicy biorący udział w pierwszych konkursach Letniej Grand Prix przyjeżdżają do Wisły już w środę i od tamtego momentu można szukać okazji na zdobycie wymarzonego podpisu. Nigdzie nie jest powiedziane, że o autografy można prosić tylko i wyłącznie na zawodach, na wiślańskiej ziemi jest wiele miejsc, którym warto się przypatrzeć. 

Zdesperowani kibice rokrocznie udają się pod Hotel Gołębiewski, aby wyczekiwać na swoich ulubieńców. Zazwyczaj niektórzy skoczkowie wychodzą po pewnym czasie na spotkanie z fanami ale trzeba mieć na uwadze, że długa podróż bądź intensywny dzień na skoczni potrafi znużyć zawodnika i czasami lepiej dać spokój.

Zdarzają się sytuację, że zawodników można spotkać na zwykłym spacerze bądź też w którymś z polskich sklepów. Są to zwykłe sytuacje, ale w swojej prostocie też niezwykłe, bo można zrobić sobie zdjęcie na pamiątkę czy też poprosić o autograf. Pamiętać należy, że nie każdy skoczek ma ze sobą karty z gotowymi podpisami, więc wypadałoby mieć przy sobie marker.

Dwa typy skoczków narciarskich

Pamiętajmy, że skoczkowie narciarscy to zwykli ludzie, którym też w pewnym momencie kończy się cierpliwość, ale na zawodach przeważają głównie dwa typy zawodników. Jedni to tacy, którzy są w stanie podpisać wszystko i wszystkim wokoło, ale są też skoczkowie co unikają kontaktu z kibicami. Jeśli ktoś odmówił zrobienia zdjęcia lub podpisania czegoś, lepiej odpuścić i ewentualnie zapytać ponownie dzień później.

Wymiana autografów

Zapraszamy was po zakończonych zawodach LGP w Wiśle do wymiany swoich powtórzonych zdobyczy poprzez wypełnienie formularzu TUTAJ. Możecie także przejrzeć istniejące ogłoszenia, aby skontaktować się z właścicielem innych autografów.


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Maja Gara
Posted in Aktualności, Letnia Grand Prix and tagged , , , , , , , .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.