Aktualności

LGP Wisła: 73 skoczków na starcie, nowy program zawodów

Już dziś najlepsi skoczkowie świata zainaugurują sezon letni. Pierwsze konkursy z cyklu Letniej Grand Prix odbędą się w Wiśle, na skoczni im. Adama Małysza. Na starcie zobaczymy 73 zawodników z 16 krajów, w tym aż 12 reprezentantów Polski. Ze względu na warunki atmosferyczne zmianie uległ program czwartkowych zmagań.

Czołowi zawodnicy wracają do rywalizacji po prawie 4 miesiącach przerwy. Do kwalifikacji przystąpi 73 zawodników, w tym ścisła czołówka poprzedniego sezonu. Na starcie nie zobaczymy natomiast zdobywcy Kryształowej Kuli, Stefana Krafta. Nie zabraknie za to czołowych polskich zawodników. Na liście startowej znaleźli się między innymi drużynowi Mistrzowie Świata z Lahti. Ponadto do rywalizacji na najwyższym poziomie wracają zawodnicy, których nie oglądaliśmy w poprzednim sezonie z powodu kontuzji: Kenneth Gangnes oraz Robert Kranjec. Pełną listę startową znajdziecie TUTAJ

Nowy program LGP w Wiśle

Ze względu na zbyt silny wiatr wiejący w Wiśle trening przesunięto na godzinę 18:00. Kwalifikacje odbędą się tuż po zakończeniu treningu. Dodatkowo, w związku ze zmianami w programie zawodów FIS Grand Prix Wisła 2017 ceremonia wręczenia numerów startowych została odwołana. Niestety tym razem w centrum Wisły kibice skoków narciarskich nie będą mieli okazji powitania najlepszej „10” kwalifikacji w Wiśle.

Warto przypomnieć, że w Wiśle testowany jest nowy system, który nie daje kwalifikacji czołowej „10” Pucharu Świata. Z tego powodu w kwalifikacjach muszą wystąpić wszyscy zawodnicy.

CZWARTEK (13 lipca 2017)
18:00 – oficjalny trening – dwie serie (HS-134)
kwalifikacje
 
PIĄTEK (14 lipca 2017)
16:30 – seria próbna
17:30 – pierwsza seria konkursu indywidualnego
seria finałowa
ceremonia wręczenia nagród
 
SOBOTA (15 lipca 2017)
16:30 – seria próbna
17:30 – pierwsza seria konkursu indywidualnego
seria finałowa
ceremonia wręczenia nagród

  • Źródło: fis-ski.com, pzn.pl
  • Foto: Kamila Walter

O autorze

Paulina Dziembała