Aktualności

Severin Freund ponownie kontuzjowany

Niemiecka kadra A może mówić o dużym pechu. Z dalszej rywalizacji w Letniej Grand Prix wycofał się Andreas Wellinger z powodu lekkiego urazu kolana. O wiele poważniejsza wydaje się kontuzja Severina Freunda, który prawdopodobnie najbliższy sezon spisze na straty.

Zerwane więzadła krzyżowe

Niemiec jeszcze dobrze nie zdążył wyleczyć poprzedniej kontuzji, a już musi myśleć o rozpoczęciu kolejnej rehabilitacji. Wszystko przez odnowienie się urazu w prawym kolanie.

Podczas lądowania po jednym skoku poczułem ostry ból w kolanie. Po badaniu okazało się, że naderwane jest więzadło krzyżowe. Do tej pory mój powrót do skakania przebiegał zgodnie z planem, dlatego tym bardziej jest mi przykro. – relacjonuje Severin Freund.

Sympatyczny skoczek z Niemiec docenia wsparcie fanów, które dostaje z całej Europy. W poście, opublikowanym na jednym z portali społecznościowych przekonuje, że to nie jest koniec jego kariery:

Niepowodzenia są nieodłącznym elementem sportowej rywalizacji. Choć nie jest mi teraz łatwo, wiem, że to jeszcze nie koniec „podróży”. Skupiam się teraz na Mistrzostwach Świata w Seefeld. Powrócę silniejszy!

Skoczkowi życzymy szybkiego powrotu na skocznię!


  • Źródło: skispringen.com
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Paulina Ziemiańska